بورس و فارکسمقالات آموزشی

نحوه معاملات روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر (راهنمای گسترده)

نحوه انجام تجارت روزانه فارکس

چندین روش برای معاملات روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر وجود دارد.

معاملات روزانه نوعی تجارت کوتاه مدت است که مورد پسند بسیاری از معامله گران فارکس است.

معامله روزانه فارکس ساده است زیرا معامله گر روز فارکس ارزهای فارکس را در همان روز معاملاتی خریداری و می فروشد و معاملات یک شبه را انجام نمی دهد.

معاملات روزانه فارکس به ویژه برای معامله گر محدود شده جذاب است. تجارت روزانه فارکس برای معامله گران مبتدی و باتجربه در بین هر دو محبوب است.

بر خلاف فارکس، جایی که یک معامله گر فارکس نیاز به حضور در نمودارها دارد و چندین معامله کوتاه مدت انجام می دهد ، معامله گر روز فارکس در آغاز روز یک جفت ارز انتخاب می کند و قصد دارد قبل از پایان جلسه معاملات آن روز معامله خود را ببندد.

ممکن است روز در طی دو ساعت یا کمتر فارکس را معامله کنید ، اما این کار به برخی از کارها نیاز دارد.

اگر تمام وقت کار می کنید ، به این معنی است که ممکن است نتوانید معاملات خود را در طول روز بررسی کنید و تا پایان جلسه معاملات در خانه نباشید. اما ، این با برخی برنامه ریزی های دقیق قابل کنترل است. به عنوان مثال ، برخی از معامله گران روز فارکس تجزیه و تحلیل خود را در عصر انجام می دهند و یک یا دو تنظیم بالقوه را برای بررسی روز بعد انتخاب می کنند.

معامله گر روز فارکس باید بازار فارکس و جفت ارز فارکس را که برای تجارت برنامه ریزی شده است ، تجزیه و تحلیل کند ، از جمله تجزیه و تحلیل فنی و تجزیه و تحلیل اساسی.

شما همچنین می توانید اخبار اقتصادی آینده را با بررسی یک یادداشت کنید تقویم اقتصادی.

معامله گر روز فارکس ممکن است بررسی کند مناطق پشتیبانی و مقاومت، جهت روند فعلی را ارزیابی کنید و ببینید آیا یک خط روند یا یک کانال روند در نمودار ارز فارکس در حال شکل گیری است.

با تجربه ، معامله گر روز فارکس می تواند فارکس را در دو ساعت یا کمتر معامله کند ، از جمله تمام چک های فوق.

معامله گر روز فارکس ممکن است با چندین استراتژی فارکس متناسب با سبک تجارت و شخصیت او کار کند. اما این طرح سودآوری از نوسانات قیمت یک جفت ارزی و خروج از معاملات در پایان جلسه معاملات است.

در این مقاله ، شما یاد می گیرید که چگونه در دو ساعت یا کمتر معاملات فارکس را انجام دهید .

ما دارای سه مورد محبوب ساده هستیم استراتژی های معاملات روزانه فارکس که می تواند به شما در تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و سودآور فارکس کمک کند.

معامله گران روز فارکس چقدر می توانند درآمد کسب کنند؟

یکی از اولین چیزهایی که معامله گران تازه کار روز فارکس می پرسند این است ، “چه مقدار پول می توانم در معاملات روزانه فارکس بدست آورم؟”

معامله گران حرفه ای روز فارکس ممکن است سال ها صرف یادگیری نحوه تجارت روزانه فارکس با موفقیت کرده باشند.

بسیاری از معامله گران روز فارکس از معاملات روزانه فارکس درآمد مناسبی کسب می کنند ، اما موفقیت به عوامل مختلفی بستگی دارد:

1. میزان سرمایه برای معاملات روزانه فارکس – امکان پذیر استبا یک کارگزار Forex حساب باز کنید با چند صد دلار اما ، ایجاد درآمد از معاملات روزانه فارکس با چیزی کمتر از چند هزار دلار غیرممکن است . به عنوان بخشی از برنامه تجارت شما ، مدیریت ریسک قسمت عمده ای از مدیریت حساب شما است. به طور معمول ، یک معامله گر روز فارکس بیش از 1٪ مانده سرمایه را در هر معامله ریسک نمی کند.

با حداقل نسبت خطر به پاداش (RTR) 2 به 1 ، این بدان معنی است که شما به ازای هر 2 دلار پاداش بالقوه ، 1 دلار خطر می کنید. در حساب معاملات 5000 دلاری فارکس ، 50 دلار برای بازگشت 100 دلار خطرناک است. بیایید به نمونه ای از انجام یک معامله در روز با حساب فارکس 5000 دلار نگاهی بیندازیم: 5 معاملات در هفته خطر 50 دلار برای هر معامله = 250 دلار کل ریسک برنده احتمالی = 100 دلار در هر معامله

 • هفته ای 5 معامله
 • 50 دلار در هر معامله = 250 دلار در معرض خطر کل
 • برنده احتمالی = 100 دلار در هر معامله
 • برنده 3 معامله = 300 دلار بازده
 • Lose 2 معاملات 100 دلاری را از دست می دهد
 • سود هفته = 200 دلار

اگر معامله گر ثابت روز فارکس بودید ، بازدهی شما 800 دلار است که تقریباً 18 درصد رشد در حساب فارکس شما است.
با موجودی جدید 5800 دلار ، خطر شما در هر معامله به 58 دلار افزایش می یابد. سود پاداش 2 به 1 شما در هر معامله به 116 دلار افزایش می یابد.

ادغام حساب شما با گذشت زمان باعث ایجاد حساب فارکس شما می شود.

ضررها بخشی از معاملات روزانه فارکس است و شما در صورت معامله روزانه در دو ساعت یا کمتر فارکس ، ضرر خواهید داشت. شما تعداد زیادی از معاملات را انجام نخواهید داد ، بنابراین ایده این است که انتخابی باشید و تنظیمات ارز فارکس با احتمال زیاد برای تجارت روزانه را پیدا کنید.

2. تجربه فارکس شما – برای مهارت در معاملات روزانه فارکس مهارت لازم است. به عنوان یک معامله گر تازه کار روز فارکس ، زمان بیشتری را صرف یادگیری کارهایی که نباید انجام دهید و یادگیری آنچه که استراتژی های فارکس برای شما مفید است می کند.

3. نرخ برنده شدن شما – ممکن است از یادگیری میزان پایین برد معمول برای معامله گران روز فارکس متعجب شوید. نرخ برنده شدن 55٪ انتظار منطقی است. اما با RTR بالاتر ، نرخ برنده شما می تواند کمتر از این باشد. پذیرفتن آن زمانی که تازه وارد معاملات روزانه فارکس هستید ممکن است دشوار باشد. برای درک اینکه ضرر به این معنی نیست که شما در معاملات روزانه فارکس مهارت ندارید ، یک تغییر ذهنی لازم است.

برای اینکه بازدهی بهتری داشته باشید ، می توانید نرخ برد خود را افزایش دهید که ساده ترین گزینه نیست.

مسیر آسان تر این است که RTR خود را به 3 به 1 یا 4 به 1 برسانید. RTR بالاتر رشد حساب فارکس شما را آسان تر می کند. ممکن است به این معنی باشد که تنظیمات معاملات روزانه کمتری پیدا می کنید ، اما در صورت موفقیت احتمال موفقیت بیشتر است.

چه مقدار پول برای معاملات روزانه فارکس نیاز دارم؟

بر اساس سناریوی فوق ، اگر 50 هزار دلار مانده سرمایه داشته باشید ، بازده بالقوه شما از معاملات روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر با بازده 18٪ -20٪ ماهانه می تواند 9000 تا 10 هزار دلار در ماه باشد.

معامله گران روز فارکس در معاملات خود به ضرر توقف ضرر بیشتری نسبت به معاملات اسکالپینگ معامله گران فارکس نیاز دارند ، این بدان معناست که شما به سرمایه تجاری بیشتری نیاز دارید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، شما می توانید با چند صد دلار حساب کارگزار فارکس افتتاح کنید ، اما قبل از شروع سود برداشتن از معاملات روزانه فارکس ، یک سفر طولانی پیش رو دارید.

اگر کمتر از 1000 دلار در روز دارید که در کمتر از دو ساعت فارکس معامله می کنید ، می توانید مقاله ما را بخوانید.

چه مدت طول می کشد تا یاد بگیرید که تجارت فارکس را در دو ساعت یا کمتر انجام دهید؟

فارکس احتمالاً یکی از سخت ترین مواردی است که سعی در تسلط بر آن دارید.

نرخ معامله گران فارکس 95٪ است. فارکس یک بازار مالی عظیم است و پنج روز در هفته بیش از 6.6 تریلیون دلار در 24 ساعت تجارت می کند.

فارکس در دسترس ترین بازار مالی برای معامله گران تازه کار است. به عنوان مثال ، اگر سهام معاملات روزانه بودید ، حداقل به 25000 دلار سرمایه تجاری نیاز خواهید داشت و اجازه ندارید زیر آن سطح فرو بروید.

فارکس یکی از بازارهای نقدپذیر مالی است و بسیاری از معامله گران فارکس معتقدند که این نقدینگی بالا معاملات روزانه فارکس را آسان می کند.

یادگیری تجارت روزانه فارکس یک آداب و رسوم است.

شما در حال یادگیری هستید مکانیک معاملات روزانه فارکس، که درک آن نسبتاً آسان است. اما ، معاملات روزانه فارکس می تواند یک چرخ دنده احساسی باشد ، و باعث آشفتگی و سرخوردگی معامله گران تازه کار فارکس می شود ، هنگامی که به نظر می رسد مرتباً مرتکب همان اشتباهات می شوید.

اگر می خواهید فارکس را در دو ساعت یا کمتر معامله کنید ، به فرایند یادگیری طولانی مدت متعهد شوید. وقت خود را به تمرین با یک اختصاص دهیدحساب آزمایشی فارکسو از انجام معاملات روزانه فارکس با پول واقعی خودداری کنید تا زمانی که با دنبال کردن برنامه معاملاتی خود با مدیریت کم خطر ، حساب آزمایشی فارکس خود را دو برابر کنید .

واقع بینانه ، حداقل شش تا دوازده ماه برای کارآموزی خود در معاملات روزانه فارکس وقت بگذارید. در نهایت ، هرچه تسلط بیشتری بر روند کار و احساسات خود داشته باشید ، شانس بیشتری برای تجارت روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر دارید.

بهترین زمان تجارت فارکس چیست؟

به عنوان یک تاجر روز فارکس ، معیارهای اساسی این است که هر روز در یک زمان ثابت معامله کنید.

بسته به زمان در دسترس بودن ، ممکن است بخواهید نمودارهای ارز فارکس را در جلسه افتتاحیه برای کشور خود تجزیه و تحلیل کنید. اما ، لازم نیست شما می توانید با هر جلسه معاملات روزانه فارکس را انجام دهید.

چگونه ارزهای فارکس را برای معاملات روزانه فارکس پیدا کنیم؟

بهترین ارزهای فارکس برای تجارت روزانه ارزهایی با نقدینگی بالا هستند.

در زیر هفت جفت ارز عمده فارکس که برای معاملات روزانه فارکس محبوب ترین هستند:

 • EUR / USD (یورو و دلار آمریکا)
 • USD / JPY (دلار آمریکا و ین ژاپن)
 • GBP / USD (پوند استرلینگ انگلیس و دلار آمریکا)
 • USD / CHF (دلار آمریکا و فرانک سوئیس)
 • AUD / USD (دلار استرالیا و دلار آمریکا)
 • USD / CASD (دلار آمریکا و دلار کانادا)
 • NZD / USD (دلار نیوزیلند و دلار آمریکا)

کدام بازه زمانی برای معاملات روزانه فارکس بهترین است؟

معامله گر روز فارکس معاملات را یک شبه انجام نمی دهد. بنابراین او کمتر به بازه های زمانی بالاتر ، مانند بازه های زمانی روزانه یا ماهانه علاقه مند است.

اما ، این به استراتژیهایی که معامله گر روز فارکس استفاده می کند بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک معامله گر روزانه با استفاده از aاستراتژی تجارت روند نمودار روزانه را تجزیه و تحلیل کرده و سپس به دنبال فرصت هایی برای تجارت در نمودار 1 ساعته یا نمودار 4 ساعته می گردید.

معامله گران روزانه فارکس معمولاً از بازه های زمانی کمتری مانند جدول زمانی 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 15 دقیقه یا 30 دقیقه استفاده نمی کنند.

بازه های زمانی پایین برای معامله گر فارکس که استفاده می کند ارزش بیشتری دارند استراتژی های اسکالپینگ، در عرض چند دقیقه به یک معامله 10 پیپ یا کمتر وارد شوید و از آن خارج شوید.

نحوه تجارت روزانه فارکس برای سود

برای معاملات روزانه فارکس برای کسب سود ، باید یک روش ثابت در مورد بازده سود حاصل از معاملات روزانه فارکس ایجاد کنید.

برای تجارت روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر ، موارد زیر را در اختیار دارید:

 1. برنامه تجارت- از هر جنبه ای از نحوه و زمان تجزیه و تحلیل نمودارها و شروع معاملات روزانه فارکس مطلع شوید. شما برای زمانی که روز را ترک می کنید برنامه دارید ، بعد از سه ضرر متوالی ، بگویید
 2. بدانید کدام ارزها را باید معامله کنید – با تعداد انگشت شماری از ارزهای فارکس آشنا هستید. شما از الگوهای تاریخی جفت ارز ، مناطق مقاومت و پشتیبانی و جهت روند فعلی مطلع هستید و آن را بررسی کرده ایداخبار اقتصادی اطلاعیه ها
 3. استراتژی ها – شما دو یا سه استراتژی آزمایش شده برای معاملات روزانه فارکس دارید که برای شرایط مختلف بازار قابل استفاده است. به عنوان مثال ، یک استراتژی برای معاملات روند ، معاملات خلاف روند ، معاملات محدوده ، اقدام قیمت یا بازپرداخت ها
 4. مدیریت ریسک – شما دقیقاً می دانید که در هر معامله چقدر خطر خواهید داشت و قبل از ارزیابی سود بالقوه ، ضرر احتمالی را ارزیابی خواهید کرد
 5. مدیریت عاطفی – شما از نتیجه معاملات خود جدا هستید. شماواکنش احساسی نشان ندهیدبه برد یا باخت ، و شما کنترل ضربه را تسلط دارید. هیچ وقت انتقام تجارت را نمی گیرید یا سعی در بازپرداخت ضرر ندارید .

سه استراتژی تجارت روز فارکس

معامله گران روز فارکس که خواهان سود روزانه هستند ممکن است از استراتژی های مختلفی استفاده کنند.

در این بخش سه مورد از محبوب ترین استراتژی های معاملات روزانه فارکس برای معامله گران که می خواهند در دو ساعت یا کمتر معاملات روزانه فارکس را انجام دهند ، بررسی می شود.

 • تجارت ترند
 • معاملات ضد روند
 • شکستن معاملات

تجارت ترند

برای این استراتژی معاملات روزانه فارکس و محبوب ، باید یک روند مشخص وجود داشته باشد.

برای ایجاد روند ، نگاهی به نمودار روزانه بیندازید و سپس به یک بازه زمانی پایین بروید تا به دنبال فرصت های تجارت در جهت روند باشید.

تصویر بالا نمودار GBP / JPY روزانه است.

از پایین ترین نرخ در مارس 2020 ، GBP / JPY روند صعودی داشته است. نمودار روزانه یک نمای کلی از روند صعودی را برای معامله گر روز فارکس ارائه می دهد که می خواهد فارکس را در دو ساعت یا کمتر انجام دهد .

اما یافتن نقاط ورود به نمودار روزانه برای ورود و خروج از معاملات در همان روز دشوارتر است ، بنابراین باید به یک بازه زمانی پایین برویم.

در زیر نمودار 4 ساعته GBP / JPY آورده شده است

می دانید که جفت ارز GBP / JPY روند صعودی دارد. خط آبی در پایین تصویر یک منطقه پشتیبانی است. با استفاده از این جفت ارزی ، مکانی عالی برای ورود به یک معامله است.

همانطور که می بینید ، در پایین سمت چپ ، قیمت قبل از بازگشت به روند دو بار حمایت را لمس کرد.

اگر به تمام افتهای نمودار نگاه کنید ، جایی که قیمت برای مدتی ثابت است ، این مناطق معمولی است که ممکن است معامله گر روز فارکس باشد وارد تجارت شوید. در پایان جلسه معاملات ، معاملات روزانه فارکس بسته شده است.

هر دو این تصاویر عملکرد تاریخی را نشان می دهد. برای نگاهی دقیق به نقاط ورود زنده ، نمودار 1 ساعته حتی بهتر خواهد بود. اما ، برای اهداف تاریخی ، 4 ساعت بیشتر دیده می شود.

معاملات ضد روند

با معاملات ضد روند ، شما برعکس معاملات روند عمل می کنید.

شما نمودارها را بررسی می کنید تا روند فعلی را شناسایی کنید و سپس به دنبال فرصت های معاملاتی می گردید که قیمت تمام شده است و به مناطق پشتیبانی یا مقاومت یا خط روند باز می گردد.

تصویر زیر نمودار روزانه BTC / USD است

مدتی خوب BTC / USD روند صعودی داشته است. تصویر بالا روند صعودی را نشان می دهد و BTC / USD به بالاترین قیمت خود رسیده است. در اینجا جایی است که شما ممکن است به دنبال فرصتی برای تجارت خلاف روند باشید.

قیمت BTC / USD به بالاترین حد می رسد اما پس از آن نمی تواند یک بالاترین قیمت را ایجاد کند (ببینید که روند روند سیاه و سفید کجاست) ، و سپس یک شمع بزرگ قرمز دنبال می شود.

در زیر می توانید سطح پشتیبانی را مشاهده کنید که پایین ترین نرخ برای BTC / USD بود و آن جایی است که ممکن است هدف تجارت معاملات شما باشد.

معاملات برخلاف روند معاملات خطرناک تر از معاملات روند است ، اما اقدام قیمت سیگنالهایی برجای می گذارد و تصویر بالا پتانسیل بسیار خوبی برای معاملات روزانه فارکس (در بازه های زمانی پایین) یا حتی معاملات نوسان در نمودار روزانه یا 4 ساعته را نشان می دهد.

با تجربه ، شناسایی فرصت های معاملاتی ضد روند آسان تر می شود و همانطور که با مثال BTC / USD مشاهده می شود ، مناطق هدف برای سودآوری می توانند سودآور و به راحتی قابل شناسایی باشند.

شکستن معاملات

شکستن معاملات یک استراتژی معاملاتی رایج و محبوب برای معاملات روزانه فارکس است .

تشخیص نقاط شکن همیشه آسان نیست. تشخیص شکست قیمت از نظر عقاید بسیار آسان تر است.

معامله گر Breakout به دنبال این است که قیمت از سطح قیمت عبور کند.

ساده ترین راه برای نشان دادن یک استراتژی شکست ، نمایش شما در یک نمودار است.

تصویر فوق نمودار GBP / USD 4 ساعته است.

این کانال نشان دهنده بازگشت یک ماهه یک جفت روند صعودی است. قیمت دو بار در بالا و دو بار در پایین به کانال احترام گذاشت. سپس می بینید که قیمت فقط به میانه کانال می رسد (نشان دهنده ضعف فروشنده است) و سپس از کانال جدا می شود.

بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

تصویر زیر نمودار GBP / USD 1 ساعته را نشان می دهد

می توانید بالای کانال (خط شیب دار سیاه) را ببینید. در سمت چپ ، قیمت از کانال خارج می شود و سپس یک منطقه پشتیبانی قبلی را دوباره آزمایش می کند.

این یک نقطه ورود بالقوه است.

اما پس از آن قیمت در محدوده متلاطم بالای کانال باقی می ماند و منطقه پشتیبانی را آزمایش می کند. در بالا یک منطقه مقاومت وجود دارد.

دامنه برای پشتیبانی از ورودی به اندازه کافی مشخص نیست. بنابراین ، معاملات روزانه فارکس و یگ معامله گر روز فارکس منتظر می ماند و انتظار می رود تا قیمت واضح تر و شکست مقاومت را ببیند.

در سمت راست افراطی ، قیمت نمی تواند به حمایت برسد. این یک نشانه مثبت در حال ضعیف شدن فروشندگان است. قیمت سرانجام مقاومت را می شکند و به روند اصلی صعودی ادامه می دهد.

شما می توانید چندین استراتژی معاملاتی روز فارکس پیدا کنید ، اما توصیه ما این است که استراتژی های معاملات فارکس خود را ساده نگه دارید.

با سه استراتژی معاملاتی روز فارکس در بالا ، تمام آنچه در نمودار نیاز دارید ، چند خط است که نشان می دهد چگونه عملکرد قیمت واکنش نشان می دهد و به احساسات بازار واکنش نشان می دهد.

خلاصه ای از نحوه معاملات روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر

زمان می برد تا تبدیل به یک معامله گر خوب روز فارکس شوید.

شما ممکن است انتظار داشته باشید ماهها یا سالها برای تکمیل برنامه معاملات روز فارکس خود صرف کنید. برای یادگیری نحوه معامله روزانه فارکس در دو ساعت یا کمتر ، به چند استراتژی ساده و تسلط بر ذهنیت تجاری خود نیاز دارید.

معامله گران موفق روز فارکس ممکن است بازدهی 10٪ یا بیشتر در هر ماه را پیش بینی کنند. این به توانایی ، تجربه ، تحمل خطر و RTR بستگی دارد.

برای بازرگانانی که می خواهند فارکس را در دو ساعت یا کمتر معامله کنند ، داشتن سرمایه کافی و تخصص روزانه در تجارت فارکس ضروری است.

بازدهی خوبی از معاملات روزانه فارکس وجود دارد ، اما با 95٪ شکست در معامله گران فارکس ، صرف وقت برای یادگیری نحوه تجارت روزانه فارکس ضروری است.

ماهها یا سالها طول می کشد تا بر معاملات تکانشی غلبه کنید و یاد بگیرید که معاملات فارکس خود را براساس یک برنامه معاملاتی مدیریت کنید.

برای تجارت زنده فارکس ، یک پایه ایده آل برای سرمایه چند هزار دلار است.

می توانید معاملات روزانه فارکس را با چند صد دلاری فارکس در مدت دو ساعت یا کمتر شروع کنید. اما کمبود سرمایه به طور قابل توجهی پتانسیل درآمد حاصل از معاملات روزانه فارکس را کاهش می دهد.

بیشتر معامله گران روز فارکس به دلیل نقدینگی خوب و نوسانات با ثبات تر ، با هفت جفت ارز عمده فارکس تجارت می کنند .

معامله گران موفق روز فارکس هر روز در یک زمان ثابت معامله می کنند یا شب قبل از افتتاح جلسه صبح نمودارها را تجزیه و تحلیل می کنند.

بیشترین استراتژی محبوب فارکس برای تجارت روز فارکس در دو ساعت یا کمتر در تجارت روند، تجارت countertrend و تجارت برک آوت. یادگیری هر سه استراتژی فارکس آسان است.

معامله گر روز فارکس چندین بازه زمانی را بررسی می کند تا جهت روند را ارزیابی کند اما به طور معمول معاملات را در نمودار 1 ساعته یا 4 ساعته برای معاملات روزانه وارد می کند.

تجارت فارکس بدون خطر انجام نمی شود. اما با گذشت زمان ، فداکاری و تعهد ، می توان یاد گرفت که چگونه در دو ساعت یا کمتر فارکس را روزانه معامله کنید و درآمد ثابت داشته باشید.

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات فوق توصیه ای در زمینه مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی نیست. ما اطلاعات فوق را بدون در نظر گرفتن تحمل ریسک و شرایط مالی یک سرمایه گذار خاص ارائه می دهیم.

تجارت یا سرمایه گذاری در ابزارهای مالی مانند فارکس ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. این شامل ریسک و احتمال از دست دادن سرمایه است.

امیدواریم مقاله ای که در بیگ اینکام درباره معاملات روزانه فارکس جمع آوری شد به شما کمک و به اطلاعاتتان اضافه کرده باشد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا