اخبار ارزهای دیجیتال

جزئیات ارتقای اتریوم شانگهای توسط EF رونمایی شد: EVM و هزینه ها، چه چیز دیگری؟

مهندسان اتریوم (ETH) پروتکل جلسه All Core Devs #10 را با آخرین به‌روزرسانی‌ها در شبکه آزمایشی Kiln و فورک بعدی اتریوم در شانگهای به اشتراک گذاشتند.

بزرگ‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند، اتریوم (ETH)، در حال نزدیک‌تر شدن به انتقال به اجماع اثبات سهام (PoS) یعنی The Merge است. بنیاد اتریوم از جزئیات آزمایش و طراحی ارتقاء بعدی خود رونمایی می کند.

EVM جدید، برداشت های بیکن چین تجدید نظر شده: چه تغییری در شانگهای ایجاد می کند؟

آقای تیم بیکو، توسعه‌دهنده و محقق برجسته اتریوم (ETH)، خلاصه‌ای از جلسه شماره ۱۰ All Core Devs (ACD) را منتشر کرده است. این سند آخرین پیشرفت در مورد کوره شبکه آزمایشی قبل از ادغام و مراحل بعدی در توسعه اتریوم (ETH) را تشریح می کند.

شبکه آزمایشی Kiln اخیراً به عنوان آخرین مرحله آزمایشی قبل از The Merge راه اندازی شد. به دنبال شبکه آزمایشی مهم Kintsugi، برای آزمایش تراکنش ها و زیرساخت ها طراحی شده است. پس از بسته شدن Kiln، فرآیندهای Merge در شبکه‌های آزمایشی عمومی اتریوم (ETH) مانند Ropsten، Goerli، Sepolia و غیره شبیه‌سازی می‌شوند.

آقای بیکو تاکید کرد که امنیت انتقال یک اولویت اصلی برای جامعه ACD است:

در حالی که ما به هم نزدیک هستیم، و این یک لحظه فوق‌العاده هیجان‌انگیز برای کل جامعه است، امنیت انتقال، بیش از هر تاریخ هدفی، اولویت شماره 1 برای The Merge است.

سپس، مهندسان اتریوم (ETH) کار بر روی ارتقاء شانگهای را آغاز کردند. دستور کار آن شامل معرفی EVM Object Format یا EOF، نوع جدیدی از قراردادهای هوشمند با عملکرد پیشرفته است.

فعال‌سازی شانگهای EIP-4895 را پیاده‌سازی می‌کند که امکان برداشت Beacon Chain را فراهم می‌کند. گزینه برداشت جزئی به سهامداران اتریوم (ETH) این امکان را می دهد که جوایز را برداشت کنند و 32 سپرده ETH دست نخورده باقی بماند.

اتریوم (ETH) برای کاهش هزینه‌های L2s خود: در اینجا نحوه کار آمده است

هزینه های کاهش یافته برای L2 های اتریوم یکی از چشمگیرترین نوآوری های هاردفورک Shaghai است. تصمیم گرفته شد که هزینه از 16 گاز در هر بایت CALLDATA (عملکرد حیاتی اتریوم) به 3 گاز/بایت کاهش یابد.

سپس، EIP-4844 یک طرح جدید تراکنش‌های Shard Blob را پیاده‌سازی می‌کند و راه را برای اشتراک گذاری کامل در رمان اتریوم (ETH) هموار می کند.

در ماه آوریل، توسعه‌دهندگان اتریوم (ETH) پیاده‌سازی‌ها را نهایی می‌کنند، چندین devnet کوتاه مدت اجرا می‌کنند و با بازخورد جامعه کار می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا