اخبار

سقوط FTX، تسویه حساب بایننس در ایالات متحده دلیل محکمی برای مقررات MiCA ایجاد می کند

ایوان کلر، افسر سیاست کمیسیون اروپا، کاستی های صرافی متمرکز را به عنوان دلایل کلیدی برای اجرای مقررات MiCA در اروپا برجسته می کند.

یکی از مقامات کمیسیون اروپا در مصاحبه ای گفت : سقوط FTX در سال 2022 و تسویه حساب اخیر 4.3 میلیارد دلاری بایننس با مقامات ایالات متحده، استدلال محکمی برای مفاد قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) اتحادیه اروپا ارائه می دهد.

ایوان کلر، مسئول سیاست کمیسیون اروپا، در کنفرانس MoneyLIVE در آمستردام با Cointelegraph صحبت کرد. خبر تسویه حساب بایننس با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) یک شب قبل از سخنرانی کلیر منتشر شد و به عنوان یک نقطه تأمل مناسب برای برنامه گسترده MiCA در سال 2024 بود.

“من فکر می کنم ما چندین تاییدیه تاسف بار داشته ایم که به نوعی در مسیر مقررات قوی حرکت می کند. کلر توضیح داد که FTX قطعا یکی از بزرگ‌ها بود و اکنون اخیراً با بایننس همراه شده است.

موضع ما این است که این کتاب قوانین برخی از ریسک‌ها را کاهش می‌دهد و مهمتر از همه، به تنظیم‌کننده‌ها اهرم‌ها و اختیارات واضح‌تری برای نظارت بر این نهادها می‌دهد تا بتوانند این خطرات را نیز کاهش دهند.»

این افسر سیاست همچنین دیدگاهی به روز از مسیر اجرای کامل MiCA در سراسر اتحادیه اروپا ارائه کرد. مقررات تعیین شده توسط MiCA که به عنوان یکی از اولین چارچوب های قانونی جامع ارزهای دیجیتال در سطح جهانی مورد استقبال قرار می گیرد، برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد.

کلر تاکید کرد که هدف MiCA ارتقای نوآوری و در عین حال پرداختن به خطرات برای مصرف کنندگان، یکپارچگی بازار، ثبات مالی و حاکمیت پولی است. دامنه این مقررات برای صادرکنندگان دارایی های رمزنگاری و ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری اعمال می شود و هدف آن مقابله با سوء استفاده از بازار است.

MiCA در ژوئن 2023 لازم‌الاجرا شد، اما انتظار می‌رود که اعمال قوانین حاکم بر «توکن‌های مرجع دارایی» و «توکن‌های پول الکترونیکی» که عمدتاً زیر چتر استیبل کوین‌ها قرار می‌گیرند، در ژوئن 2024 اجرایی شود.

پس از آن، قوانین مربوط به «ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری» که شامل پلتفرم‌های معاملاتی، ارائه‌دهندگان کیف پول و صرافی‌ها و خدمات ارزهای دیجیتال می‌شود، در دسامبر 2024 اعمال خواهند شد.

جدول زمانی اجرای MiCA تا سال 2024. منبع: ایوان کلر

کلر افزود که سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا و سازمان بانکداری اروپا در حال تهیه پیش نویس استانداردهای فنی متعددی هستند که دامنه وسیعی از ملاحظات را پوشش می دهند.

در حال حاضر حدود 40 استاندارد فنی در دست تهیه است. آنها قبلاً در مورد بخش خوبی از آنها با مردم مشورت کردند و این هنوز ادامه دارد. آنها سپس آن را نهایی می کنند و سپس آن را به عنوان پیش نویس به کمیسیون ارسال می کنند.

سپس کمیسیون استانداردهای نهایی را به عنوان پیش نویس دریافت خواهد کرد که باید در رویه های داخلی تصویب شود. قانونگذاران مشترک، پارلمان و شورای اروپا یک دوره بررسی دقیق دو ماهه خواهند داشت.

«امیدواریم که این مرحله قبل از اجرای «سطح یک» MiCA، که این مرحله برای استیبل کوین‌ها است، در ژوئن 2024 به پایان برسد.»

کلر همچنین گفت که به ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال زمان کافی داده شده است تا انتظارات ارائه شده از طریق فرآیند مشاوره MiCA را درک کنند.

18 ماه از زمان مذاکره متن می گذرد. این پیشنهاد برای مدت زیادی منتشر شده است، و بسیاری از این چیزها نیز به نوعی از کتاب قوانین سنتی وام گرفته شده است.

او افزود که یک “بند پدربزرگ” در MiCA به CASP ها اجازه می دهد تا تحت قوانین ملی قابل اجرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا در یک دوره تکمیلی به فعالیت خود ادامه دهند. با این حال، این اپراتورها نمی توانند خدمات «گذرنامه» را در سراسر اتحادیه اروپا ارائه دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا