اخبار

خالق کاردانو : بیت کوین به اندازه کافی پیش نرفت

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، مدل EUTXO بلاک چین را ستود و ادعا کرد که این مدل از مدل مبتنی بر حساب اتریوم برتری دارد.

در توئیتی اخیر ، چارلز هاسکینسون ، بنیانگذار کاردانو، اظهار داشت که بیت کوین به دلیل قابلیت برنامه ریزی محدود، مدل UTXO خود را زیاده روی نکرده است. او مدل حسابداری Extended UTXO (EUTXO) را “گام بعدی منطقی” می داند.

اتریوم که در حال حاضر نیروی پیشرو در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، از مدل مبتنی بر حساب استفاده می کند که دارایی ها را به عنوان موجودی نشان می دهد. از این رو، کاربران می توانند تا حدی از حساب های خود به جای خرج کردن کل چیز استفاده کنند. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به جای UTXO، مدل مبتنی بر حساب کاربری را انتخاب کرد زیرا از محدودیت های بیت کوین ناامید شده بود.

در یک موضوعی که توسط هاسکینسون بازتوییت شده است، کاربر توییتر Sooraj استدلال می کند که معماری EUTXO نسبت به مدل مبتنی بر حساب اتریوم برتری دارد. دومی دارای سطح “بسیار بزرگتری” برای حمله است زیرا دو یا چند طرف قادر به کنترل داده های مشابه هستند. مدل EUTXO درجه بالایی از موازی و مقیاس پذیری را ارائه می دهد.

این همان چیزی است که به گفته هاسکینسون، توسعه دهندگان اتریوم «اساساً از آن غافل هستند». بنیانگذار کاردانو می‌گوید که ساتوشی ناکاموتو، خالق مستعار بیت‌کوین، مدل مبتنی بر حساب را به دلیل کاستی‌های آن به تصویب رساند.

Input Output ادعا می کند که هدف ترکیب بهترین های هر دو دنیا با EUTXO بوده است. اکنون، توسعه‌دهنده کاردانو می‌خواهد از 13 سال دانش و آزمایش با EUTXO سرمایه‌گذاری کند.

مدل حسابداری کاردانو در ماه سپتامبر به دلیل مشکل “همسانی” پس از شروع ناموفق صرافی غیرمتمرکز Minswap مورد بررسی دقیق قرار گرفت. ورودی خروجی برای روشن شدن عجله کردکه dApp های مبتنی بر کاردانو به یک تراکنش در هر بلوک محدود نمی شوند، اما EUTXO این امکان را می دهد که خروجی تراکنش را فقط یک بار صرف کنید.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا