اخبار ارزهای دیجیتال

صندوق خزانه داری توکن شده BUIDL بلک راک به 500 میلیون دلار رسید

بلک راک کمتر از چهار ماه پس از راه اندازی BUIDL در ماه آوریل به نقطه عطف رسیده است.

صندوق نقدینگی دیجیتال نهادی USD بلک راک به سقف بازار 500 میلیون دلاری رسیده است و اولین صندوق خزانه داری توکن شده است که به این نقطه عطف رسیده است.

طبق گفته اتراسکن کاوشگر بلوک اتریوم، BUIDL بلک راک که کمتر از چهار ماه پیش راه اندازی شد، در حال حاضر دارای 502.8 میلیون دلار خزانه داری توکن شده است.

این نقطه عطف پس از آن حاصل شد که شرکت توکن سازی دارایی در دنیای واقعی Ondo Finance BUIDL بیشتری را خریداری کرد که از آن به عنوان دارایی پشتوانه برای توکن OUSG خود استفاده می کند.

معاملات انجام شده با آدرس قرارداد BUIDL در 8 ساعت گذشته. منبع: Etherscan

BUIDL بلک راک در اواخر آوریل از صندوق پول دولتی فرانکلین OnChain ایالات متحده (BENJI) به عنوان بزرگترین صندوق خزانه داری توکن شده در جهان پیشی گرفت – کمتر از شش هفته پس از راه اندازی آن در 15 مارس .

قیمت BUIDL با دلار آمریکا 1:1 است و هر ماه سود سهام انباشته شده را مستقیماً به سرمایه گذاران از طریق مشارکت با پلتفرم نمادسازی دارایی های واقعی Securitize پرداخت می کند.

OUSG Ondo با 173.7 میلیون دلار بزرگترین دارنده BUIDL است، در حالی که شرکت صادرکننده استیبل کوین Mountain Protocol نیز BUIDL را برای حمایت از استیبل کوین با بازده بدون مجوز خود، USDM، نگه می دارد.

بر اساس داده‌های Dune Analytics گردآوری‌شده توسط شرکت مادر 21شرز، اکنون 1.67 میلیارد دلار وجوه خزانه‌داری توکن‌سازی شده روی زنجیره وجود دارد.

اتریوم با بیش از 75 درصد سهم از صندوق های خزانه داری، پیشروترین بلاک چین توکن سازی است و پس از آن استلار با 23.9 درصد قرار دارد.

در ماه ژانویه، لری فینک، مدیر عامل بلک راک، اظهار داشت که بازارهای سرمایه می توانند با توکن سازی بلاک چین کارآمدتر شوند، که گروه مشاوره بوستون تخمین می زند تا سال 2030 به یک بازار 16 تریلیون دلاری تبدیل شود.

خزانه داری ایالات متحده تنها یک تکه از کیک است – سهام، املاک و بسیاری از دارایی های دیگر را نیز می توان توکن کرد.

داده های Dune Analytics از Crypto Koryo نشان می دهد که تعداد تراکنش های دارایی در دنیای واقعی در آوریل 2024 به اوج خود رسید، با این حال، از آن زمان به بعد این آمار به طور قابل توجهی کاهش یافته است .

تعداد معاملات دارایی در دنیای واقعی روی زنجیره از دسامبر 2023. منبع: Dune Analytics

ویزدام تری یکی دیگر از شرکت های بزرگ مدیریت دارایی است که RWA ها را توکن می کند، در حالی که Ondo Finance، Backed Finance، Matrixdock، Maple Finance و Swarm از جمله شرکت های بومی بلاک چین هستند که در این فضا فعالیت می کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا