اخبار

نوسانات بیت کوین به زیر شاخص S&P500 می رسد

نوسانات در گذشته یکی از مشخص‌ترین ویژگی‌های بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بود، اما دیگر اینطور نیست.

بر اساس داده های ارائه شده توسط بلومبرگ، بیت کوین اکنون برای اولین بار از اواسط سال 2020 نسبت به شاخص S&P 500 نوسانات کمتری دارد.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان در چند ماه گذشته در محدوده نسبتاً تنگی قرار گرفته است، به طوری که هم گاوها و هم خرس ها در حال بازی طناب کشی هستند.

از لحاظ تاریخی، پادشاه ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی پرخطر و فرار توصیف شده است. نوسانات آن به دلیل اندازه نسبتاً کم سرمایه بازار بیت کوین بود. بزرگترین ارز دیجیتال در حال حاضر 367 میلیارد دلار ارزش دارد. در همین حال، ارزش بازار شاخص S&P 500 بالغ بر 35.1 تریلیون دلار است.

در اوایل این هفته، شاخص S&P 500 به دلیل یک فصل سود قوی شاهد افزایش قابل توجهی بود. با این حال، بیت کوین علیرغم تجارت پشت سر هم با سهام ایالات متحده تقریباً در کل سال، نتوانست به سهام ایالات متحده برسد.

اگرچه اکنون غیرمعمول است که بیت کوین در چرخه های بازار نزولی به دلیل قیمت های پایین تر و نوسانات “خسته کننده” شود، حجم معاملات به طور مداوم بالا باقی می ماند.

دور از ذهن نیست که فرض کنیم چنین دوره طولانی بی ثباتی می تواند با یک اهرم اهرمی همراه باشد. از این رو، افت قابل توجه در نوسانات بعید است که منجر به ثبات بلندمدت شود.

بیت کوین در اوایل سال جاری همراه با سهام پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده شروع به افزایش نرخ بهره با سرعتی سریع کرد، دچار افت شدید شد. از آنجایی که انتظار می رود نرخ بهره همچنان به رشد خود ادامه دهد، بیت کوین احتمالاً نوسانات بیشتری را تجربه خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا