اخبار

Aave به طور موقت بازارهای وام دهی را مسدود می کند تا از حملات بیشتر جلوگیری کند

بازارهای وام دهی به طور موقت منجمد شامل 12 توکن مبتنی بر اتریوم و پنج استیبل کوین است.

پروتکل غیرمتمرکز نقدینگی Aave به طور موقت بازارهای وام دهی 17 توکن را به حالت تعلیق درآورده است تا از خطرات نوسانی جلوگیری کند که می تواند منجر به تلاش های بیشتر برای دستکاری بازار شود.

بازارهای وام‌دهی درست پس از تصویب رأی‌گیری اعضای هیئت‌مدیره که هدف آن مسدود کردن موقت دارایی‌هایی است که بی‌ثبات و دارای نقدینگی پایین هستند، مسدود شدند. دارایی های موجود در این لیست عبارتند از Yearn.finance، کروفایننس، ZRX، دسنترالند.

جدای از اینها، پروتکل استیبل کوین های زیر را نیز به حالت تعلیق درآورد: sUSD، Pax Dollar (USDP)، نقدینگی USD (LUSD)، Gemini Dollar (GUSD) و RAI. با مسدود شدن دارایی ها، کاربران نمی توانند روی دارایی ها وام بگیرند یا دارایی های خود را به پروتکل واریز کنند.

بر اساس این پیشنهاد، هدف از این حرکت کاهش ریسک برای Aave v2 و ارتقای مهاجرت نهایی به نسخه 3 است. این پیشنهاد همچنین به تحمل خطر کمتر اعضای جامعه در حال حاضر اشاره کرد. با این حال، نویسندگان این پیشنهاد همچنین تاکید کردند که اقدام بعدی، که ممکن است حذف بازارها از فهرست یا فهرست مجدد باشد، به نقدینگی و سطح استفاده بستگی دارد.

پیشنهاد حاکمیتی پس از حمله شکست 60 میلیون دلاری به CRV با استفاده از USD Coin به عنوان وثیقه صورت می گیرد. به دلیل محاسبه اشتباه سطوح نقدینگی پروتکل غیرمتمرکز، این حمله قادر به انجام نشد. با این وجود، مشارکت‌کنندگان در پروژه روی این پیشنهاد کار کردند تا از تلاش‌های بیشتر برای بهره‌برداری از پروتکل جلوگیری کنند.

علیرغم آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) توانست 10 میلیون دلار سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران مختلف، مانند بیتفینکس و آزمایشگاه اوه جمع آوری کند. هفته گذشته، اکوسیستم Onomy مبتنی بر کاسماس، بودجه ای را برای توسعه پروتکل جدید خود که ترکیبی از DeFi و ارز خارجی است، تضمین کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا