اخبار ارزهای دیجیتال

دومین تعطیلی هفتگی در تاریخ – 5 نکته که در این هفته در بیت کوین باید بدانید

اقدام قیمت بیت کوین علیرغم اینکه در محدوده زیر بالاترین حد خود قرار دارد، مشغول دستیابی به دستاوردهای چشمگیر است – اما کاتالیزورهای نوسانات بیت کوین دقیقاً در گوشه و کنار هستند.

پس از آغاز ماه ژوئن با نوسانات غافلگیرانه، بیت کوین هفته جدیدی را با مقاومت قدیمی آغاز می کند.

اکشن قیمت بیت کوین، کشمکش بین گاوها و خرس‌ها را در حوالی رکوردهای قدیمی 2021 در 69000 دلار به تصویر می‌کشد – چه کسی برنده خواهد شد؟

چشم‌انداز بازار کوتاه‌مدت غیرقابل پیش‌بینی فزاینده‌ای باعث شده است تا در ماه ژوئن، مشاهده – و تجارت – جالب باشد. محرک‌های خارجی در قالب داده‌های اقتصاد کلان ایالات متحده نشان داده‌اند که می‌توانند مسیر کریپتو را در یک لحظه تغییر دهند.

این، همراه با حرکت‌های ساختار نقدینگی توسط نهنگ‌ها، تاکنون توانسته است بیت کوین را از شکست مقاومت نهایی در مسیر کشف قیمت بالای 74000 دلار باز دارد.

در حالی که این موضوع بسیاری از فعالان بازار را ناامید کرده است، روزهای آینده قرار است کاتالیزورهای مشابهی را ارائه دهند.

ایالات متحده آمار تورم قابل توجهی را در طول هفته منتشر خواهد کرد، در حالی که فدرال رزرو آخرین نشست خود را برای بحث در مورد تغییرات نرخ بهره برگزار خواهد کرد.

در همین حال، بارقه‌ای از امید از بیت‌کوین می‌آید که به‌تدریج تلنگرهای مختلف حمایت/مقاومت را در بازه‌های زمانی بالاتر تقویت می‌کند – چیزی که بی‌توجه نبوده است.

با توجه به خطرات زیادی برای محدوده معاملات فعلی، کوین تلگراف نگاهی دقیق تر به این موضوعات کلیدی گفتگو در مورد اقدامات قیمت بیت کوین در آینده دارد.

قیمت بیت کوین: محدوده محدود اما مناسب برای تغییر

بیت کوین پس از نوسانات ناگهانی ناشی از کلان در حوالی آخرین جلسه معاملاتی وال استریت هفته گذشته، آخر هفته آرام و متضادی را تجربه کرد.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: تریدینگ ویو

بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، علامت 69000 دلاری، سایت بالاترین قیمت بیت کوین از سال 2021، تمرکز بازار را تشکیل داد و این امر در جلسه جدید آسیا ادامه یافت.

بدون افزایش یا کاهش، نقدینگی شروع به ضخیم شدن در حدود قیمت نقطه ای به سبک کلاسیک کرد، همانطور که توسط منبع نظارتی کوین گلس ردیابی می شد، که به طور بالقوه باعث ایجاد شکار و در نتیجه نوسانات بیشتر در آینده می شود.

نقشه حرارتی لیکوییدی بیت کوین (عکس از صفحه نمایش). منبع: کوین گلس

«تغییر چندانی در دفترچه‌های سفارش نقطه‌ای وجود ندارد. افزایش نقدینگی را در حدود 70.5 تا 71 هزار دلار بپرسید. معامله گر محبوب Skew در آخرین تحلیل خود در X (توئیتر سابق) نتیجه گرفت که نقدینگی پیشنهادی در حدود 68.5 تا 68 هزار دلار پایین است.

“واکنش بازار به جارو کردن هر دو طرف کتاب در اوایل این هفته برای معاملات برگشتی یا ادامه دار مهم خواهد بود.”

نمودار BTC/USD با داده های آتی CME. منبع: Daan Crypto Trades

معامله‌گر همکار Daan Crypto Trades به بسته شدن قیمت آتی بازار بیت‌کوین در هفته جدید اشاره کرد و گفت که اقدام قیمت “مثل همیشه” حول آن می چرخد.

او به مشترکین X گفت : «من فرض می‌کنم زمانی که این محدوده را بشکنیم، این مزیت خود را از دست می‌دهد، اما تا آن زمان، ابزار خوبی است که می‌توان از آن استفاده کرد تا در آخر هفته‌ها دچار مشکل نشویم.

مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری MNTrading، در عین حال بیت کوین/دلار آمریکا را به عنوان “ادغام بین دو سطح حیاتی” توصیف کرد.

او نتیجه گرفت: «افت قیمت 71.7 هزار دلاری بسیار زیاد است، اما محافظه کار بودن در هفته CPI استاندارد است.

نمودار BTC/USD. منبع: مایکل ون دی پوپ/X

CPI با جلسه فدرال رزرو در هفته کلان کلیدی برای ارزهای دیجیتال ملاقات می کند

چشم انداز کلان تحت سلطه دو رویداد کلیدی این هفته است: تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره و کنفرانس مطبوعاتی همراه، همراه با چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه می.

در یک ضربه مضاعف برای نوسانات ریسک دارایی، CPI قرار است در همان روزی که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) تشکیل جلسه می دهد منتشر شود.

منبع تجاری The Kobeissi Letter در مورد هفته آینده در X نوشت : “جلسه ماه ژوئن فدرال رزرو که مدت ها پیش بینی می شد، رسماً با همه نگاه ها به راهنمایی های فدرال رزرو اینجا است.”

این داده ها می تواند به ویژه برای معامله گران ارزهای دیجیتال مناسب باشد. هفته گذشته، داده‌های اشتغال در ایالات متحده بلافاصله غوغا کرد، زیرا به شدت انتظارات را شکست داد و به طور خلاصه BTC/USD را نزدیک به 2٪ کاهش داد.

معامله‌گر معروف CrypNuevo در مورد اینکه بیت‌کوین چگونه می‌تواند به داده‌های ورودی واکنش نشان دهد، دو سناریو احتمالی را علامت‌گذاری کرد.

سناریوی 1: حرکت NFP را در ابتدای هفته بازیابی کنید، تا زمانی که FOMC بیرون بیاید، تحکیم کنید، حرکت تهاجمی FOMC و سپس حرکت FOMC را دوباره دنبال کنید. سناریو 2: FOMC حرکت NFP را بازیابی می کند. تا آن زمان، ما به سادگی سطوح پایین را تثبیت و کاهش می‌دهیم.» در بخشی از پست X آمده است.

CrypNuevo به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی یا NFP اشاره کرد که باعث شکست کریپتو در هفته گذشته شد.

نمودار BTC/USD. منبع: CrypNuevo/X

انتظارات بازار برای تغییرات سیاست فدرال رزرو در واقع مدت ها بدون تغییر باقی مانده است – آنها معتقدند FOMC در این ماه کاهش نخواهد یافت و ممکن است چندین جلسه دیگر طول بکشد تا فدرال رزرو از بانک های مرکزی در جاهای دیگر برای قطع آنها کپی کند.

احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو تا 10 ژوئن (عکس). منبع: CME Group

در همین حال، 13 ژوئن، با انتشار شاخص قیمت تولیدکننده یا PPI، همراه با ادعای بیکاری هفتگی، دیگر روز مهم کلان داده است.

اما فراموش نکنیم که وقتی داده‌های اقتصادی بازار را تکان می‌دهند، این حرکت‌ها بعداً دنبال می‌شوند. و ما همین مورد را با حرکت NFP در 2 روز پیش داریم،” CrypNuevo در پست بعدی نوشت.

“آیا ما حرکت NFP را قبل از FOMC دنبال خواهیم کرد؟”

بسته شدن هفتگی بیت کوین به بالاترین حد خود نزدیک می شود

بسته شدن هفتگی برای BTC/USD در ساختار ادغام گسترده‌تر از زمان بالاترین قیمت 73800 دلاری مارس، قابل توجه بود.

همانطور که توسط مفسران مختلف از جمله معامله گر و تحلیلگر محبوب متیو هایلند ذکر شده است، با 69630 دلار، آخرین بسته شدن بیت کوین دومین بالاترین رکورد ثبت شده بیت کوین بود.

این اتفاق علی‌رغم ریزش آخر هفته در آخرین لحظه رخ می‌دهد، بخشی از آن که خریداران متعاقباً موفق به تغییر آن شدند.

داده‌های کوین گلس نشان می‌دهد که بیت‌کوین در هفته گذشته در نهایت ۲.۷ درصد افزایش یافت، در حالی که باز بودن ماهانه همچنان به عنوان پشتیبانی دست نخورده است.

بازده ماهانه بیت کوین/ایالات متحده (اسکرین شات). منبع: کوین گلس

در تجزیه و تحلیل آخر هفته، Daan Crypto Trades گفت که بسته شدن هفتگی بالاتر از سقف 69000 دلاری سال 2021 “شروع خوبی برای پشت سر گذاشتن این محدوده قیمتی خواهد بود.”

او خاطرنشان کرد: “ما قبلاً این کار را انجام دادیم، اما این در پشت یک دویدن عظیم بود که نیاز به خنک شدن داشت.”

می توان استدلال کرد که این بار $BTC سوخت بسیار بیشتری خواهد داشت.

نمودار 1 هفته ای BTC/USD. منبع: تریدینگ ویو

مفسر معروف مستعار معروف به نونیا بیزنیز در X در عین حال بررسی کرد که آیا 23% اصلاح BTC/USD که پس از اوج های ماه مارس تجربه شد در مقایسه با دوره های قبلی کافی است یا خیر.

تلنگر مقاومتی بیت کوین یک «شاهکار فنی تاریخی» است

برای معامله‌گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital، دلیلی برای خوش‌بینی نسبت به عملکرد قیمت BTC با وجود تنظیم محدوده فعلی وجود دارد.

او با تجزیه و تحلیل بازه‌های زمانی ماهانه، تلنگر مقاومت/حمایت واضحی را نشان داد که در یک پیروزی کلیدی برای بازار صعودی در حال انجام است.

او در آخر هفته به طور خلاصه گفت : «بیت‌کوین یک شاهکار فنی تاریخی در تبدیل یک منطقه اصلی از مقاومت قدیمی به پشتیبانی اصلی جدید انجام داده است.

بیت کوین از آن زمان تا کنون یک محدوده انباشت مجدد در این اوج ها ایجاد کرده است که شبیه الگوی ادامه روند پرچم گاو نر است.

نمودار BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

نمودار همراه منطقه مقاومت مورد بحث را بین 58600 تا 61300 دلار نشان می‌دهد که این گاوها را در سال 2021 شکست داد. اکنون، بازه‌های زمانی ماهانه نشان می‌دهد که جزر و مد به نفع آنها تغییر کرده است.

او در کنار نموداری که بازارهای صعودی بیت کوین را در گذشته و حال مقایسه می کند، ادامه داد : «بیت کوین در محدوده انباشت مجدد پس از نصف شدن به تثبیت ادامه می دهد.

«مقاومت رنج هایت ~71500 دلار است. پشتیبانی رنج لوو 60600 دلار است.

مقایسه BTC/USD منبع: Rekt Capital/X

پیش از این، رکت کپیتال پیشنهاد کرده بود که روند فعلی قیمت بیت کوین ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد، اما روند کلی روند صعودی کاملاً دست نخورده باقی مانده است.

او تکرار کرد : در حال حاضر، بیت کوین هنوز آماده ورود به فاز پارابولیک چرخه نیست.

نهنگ ها به دنبال “سود میان مدت” هستند

«انباشت مجدد» نه تنها عملکرد قیمت بیت کوین را در این ماه توصیف می کند، بلکه عادات نهنگ های بیت کوین را نیز توصیف می کند.

در تحقیقی که در 5 ژوئن برای پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای کریپتو کوانت انجام شد، کاوو الیورا اظهار داشت که سرمایه‌گذاران BTC با حجم بالا در حال حاضر برای «سود میان‌مدت» روی سکه‌ها بار می‌کنند.

او نوشت: «بر خلاف سرمایه‌گذاران متقاعد بیت‌کوین، که به دنبال ایجاد ذخایر بلندمدت هستند، نهنگ‌ها معمولاً به دنبال سود میان‌مدت هستند.

ما به راحتی می‌توانیم این رفتار را از طریق تغییرات ماهانه ذخایر بیت‌کوین در نهادهایی با بیش از 1000 بیت کوین شناسایی کنیم.

ذخایر نهنگ بیت کوین درصد تغییر 30 روزه (اسکرین شات). منبع: کریپتو کوانت

نمودار همراه درصد تغییر ماهانه در ذخایر نهنگ را بر اساس چرخش 30 روزه نشان داد. این در حال حاضر پس از یک مرحله توزیع شدید که به دنبال صعود بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ در اواسط ماه مارس انجام شد، در حال افزایش است.

اولیویرا ادامه داد: «توجه داشته باشید که یک الگوی انباشت و توزیع وجود دارد که مستقیماً بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد.

پس از یک دوره شدید توزیع در ماه مارس، سرمایه گذاران نهادی روند انباشت مجدد را در دو هفته گذشته آغاز کردند.

اولیویرا اضافه کرد که رفتار نهنگ ها قبلاً شروع به احساس حضور خود در بازار کرده است، اما “باید در هفته های آینده تشدید شود.”

در همین حال، هفته گذشته، کوین تلگراف در مورد پدیده بازگشت طولانی مدت بیت کوین به گردش در همان چیزی که همکار تحلیلگر کریپتو کوانت، جی مارتون در آن زمان، توزیع را برچسب گذاری کرد، گزارش داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا