اخبار

توکن‌سازی دارایی‌ها در دنیای واقعی فاقد زیرساخت است، نه فقط مقررات

توکن سازی دارایی ها به دلیل فقدان زیرساخت ها و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان متوقف شده است.

به گفته لری فینک از بلک راک، نسل بعدی توکن سازی اوراق بهادار و دارایی به دلیل کمبود زیرساخت و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان متوقف شده است. به گفته منابعی که اخیرا با آنها صحبت شده است، ادغام بین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دارایی‌های سنتی به دلیل کمبود زیرساخت و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان متوقف شده است.

«به سادگی سیستم های درجه سازمانی خوبی برای مشارکت این شرکت ها وجود نداشته است. کالین باتلر، رئیس سرمایه نهادی جهانی در پالیگان می‌گوید، بدیهی است که آنها فقط کل سیستم خود را با استفاده از یک کیف پول معمولی بلاک چین و صرافی‌های متمرکز اجرا نمی‌کنند.

توکن‌سازی مسیری به سوی تقسیم‌بندی است که به چندین نفر اجازه می‌دهد بخشی از دارایی را که قبلاً باید به‌طور کلی با ارزش بالاتر فروخته می‌شد، داشته باشند. شرکت چهار بزرگ PwC پیش‌بینی می‌کند که دارایی‌های جهانی تحت مدیریت تا سال 2025 به 145.4 تریلیون دلار برسد، بازاری عظیم که انتظار می‌رود از سرمایه‌گذاران بیشتری استقبال کند و در نتیجه نقدینگی دارایی‌ها را از طریق توکن‌سازی بهبود بخشد.

باتلر گفت: سرمایه گذاران نهادی – کسانی که این سرمایه را در سرتاسر جهان مدیریت می کنند – به دنبال “خدماتی هستند که به خوبی با کاری که در حال حاضر انجام می دهند کار می کنند، پیاده سازی آسان، انعطاف پذیر و قابل ارتقا”.

پالیگان گفت که با بسیاری از این بازیکنان جهانی کار کرده است. در ژانویه، شرکت سرمایه‌گذاری همیلتون لین اولین صندوق از سه صندوق توکن‌شده تحت حمایت پالیگان را اعلام کرد و بخشی از دارایی‌های 824 میلیارد دلاری خود را تحت مدیریت زنجیره‌ای قرار داد. همیلتون لین با توکن کردن صندوق فرصت های سهام شاخص خود توانست حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز را از میانگین 5 میلیون دلار به 20000 دلار کاهش دهد.

مثال دیگر جی‌پی مورگان است. در ماه نوامبر، این غول آمریکایی اولین تراکنش بین مرزی DeFi خود را بر روی یک بلاک چین عمومی انجام داد. این ابتکار بخشی از یک برنامه آزمایشی برای بررسی پتانسیل DeFi برای بازارهای تامین مالی عمده فروشی بود. این معامله در شبکه پالیگان نیز انجام شد.

علیرغم پیشرفت اخیر در ادغام DeFi در بازارهای سنتی، عدم وضوح در مورد مقررات همچنان بسیاری را از پذیرش فناوری های نوظهور باز می دارد. یک سوال مهم در مورد این موضوع این است: اوراق بهادار چیست؟ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از طریق اقدامات اجرایی تاکید کرده است که این تعریف ممکن است برای طیف گسترده‌تری از دارایی‌ها و خدمات نسبت به آنچه بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری انتظار داشتند اعمال شود. همانطور که باتلر پرسید:

“اگر یک امنیت را توکن کنید، آیا رمز دیجیتال خود به یک امنیت تبدیل می شود یا فقط یک امنیت را نشان می دهد؟”

جز محدین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Laser Digital – بازوی ارزهای رمزنگاری شده غول بانکی ژاپنی Nomura – معتقد است که فقدان مقررات بر مدیریت ریسک دارایی دیجیتال تأثیر می گذارد، زیرا مانع از جداسازی مؤثر واحدها و مدل های تجاری توسط شرکت ها می شود.

“تنظیمات بیشتر به ویژه در بخش های خاصی از مشاغل ضروری است – برای مثال، اطمینان از اینکه سرمایه توسط افراد دارای مسئولیت امانتداری مراقبت می شود. همانطور که اعمال نظارتی بیشتر و بیشتر از این ماهیت وارد عمل می شود، میزان علاقه سازمانی فزاینده ای وجود خواهد داشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا