اخبار ارزهای دیجیتال

یکی از بنیانگذاران پکسفول، آرتور شابک با 5 سال زندان روبرو می شود و به شکست AML اعتراف می کند

آرتور شابک، یکی از بنیانگذاران صرافی ارز دیجیتال پکسفول، با دادستانی ایالات متحده موافقت کرده است که ممکن است او را به مدت پنج سال در حبس قرار دهد.

آرتور شابک، بنیانگذار و مدیر سابق فناوری پکسفول، پس از اعتراف به جرم در روز دوشنبه به جرم توطئه برای عدم حفظ یک برنامه موثر مبارزه با پولشویی (AML) در صرافی ارز دیجیتال، با حداکثر پنج سال زندان مواجه است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در 8 ژوئیه گفت که آرتور شابک، مدیر ارشد فناوری سابق صرافی، قرار است در 4 نوامبر محکوم شود و از هیئت مدیره پکسفول استعفا دهد.

توافق نامه ای که در همان روز در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا ثبت شد، نشان می دهد که دادستان های دولتی موافقت کرده اند که جریمه ای 5 میلیون دلاری تعیین کنند که شابک آن را در سه قسط بازپرداخت می کند – 1 میلیون دلار تا تاریخ اعلام جرم، 3 میلیون دلار تا زمان صدور حکم و نهایی شدن حکم. 1 میلیون دلار در دو سال آینده

اطلاعاتی که از اواخر ماه مارس با جزئیات اتهامات وی را تشریح می کند، می گوید که آرتور شابک و یکی از توطئه کنندگان – که فقط به عنوان “رئیس جمهور و مدیر اجرایی پکسفول” شناخته می شود – نتوانستند یک برنامه موثر AML را ظرف 90 روز پس از شروع کسب و کار ایجاد کنند که طبق قانون رازداری بانکی لازم است.

او همچنین نتوانست یک برنامه «مشتری خود را بشناسید» ( KYC ) برای راستی‌آزمایی افراد قبل از استفاده از صرافی، که باید حداقل نام، تاریخ تولد، آدرس و «اطلاعات شناسایی دیگر» را جمع‌آوری کند.

وزارت دادگستری گفت: «در نتیجه عدم اجرای برنامه های AML و KYC، پکسفول آرتور شابک را به عنوان وسیله ای برای پولشویی، نقض تحریم ها و سایر فعالیت های مجرمانه از جمله کلاهبرداری، کلاهبرداری های عاشقانه، طرح های اخاذی و فحشا در دسترس قرار داد. در یک بیانیه.

این پرونده اضافه می کند که بین ژوئیه 2015 و ژوئن 2019، آرتور شابک و “همکار” به کاربران اجازه دادند تا حساب های پکسفول را باز کنند و بدون ارائه “اطلاعات شناسایی کافی یا اسناد” که بتواند آنها را تأیید کند، تجارت کنند.

پکسفول همچنین خود را به مشتریان “به عنوان پلتفرمی که نیازی به KYC ندارد و/یا اجازه خرید بدون شناسه” را به مشتریان عرضه می کند.

افسران مجری قانون مخفی گفتند که معاملاتی را از حساب های پکسفول انجام داده اند که نیازی به KYC ندارد. منبع: CourtListener

هنگامی که اشخاص ثالث درخواست یک خط مشی AML کردند، آرتور شابک و “همکار” یک “سرقت سرقت شده از موسسه دیگری” را ارائه کردند که آنها می دانستند “اجرا یا اجرا نشده است.”

این جفت همچنین “بر اساس حجم معاملات مشتریان پکسفول و روابط آنها” با آرتور شابک یا “همکار” استثناهایی در سیاست های AML و KYC ایجاد کردند.

شابک در مارس 2023 از بنیانگذار همتای خود و مدیر عامل سابق پکسفول، محمد (ری) یوسف شکایت کرد که آنها را درگیر مناقشه ای بر سر کنترل صرافی با اتهامات سوء استفاده از وجوه شرکت، پولشویی و فرار از تحریم ها کرد.

یوسف در یک پست وبلاگ آوریل 2022 گفت که پکسفول با حکم دادگاهی موافقت کرد که سرینیواس راجو، مدیر شرکت حقوقی ریچاردز، لیتون و فینگر را به عنوان متولی صرافی منصوب کند.

در اواخر ماه مه 2023، Paxful اعلام کرد که روشن دریا را به عنوان مدیرعامل موقت منصوب کرده است.

آرتور شابک بلافاصله درخواست های ارسال شده از طریق ایمیل و پیام LinkedIn را برنگرداند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا