اخبار ارزهای دیجیتال

صدراعظم سابق بریتانیا به دلیل اتهامات لابیگری مورد بررسی قرار گرفت

فیلیپ هاموند، یکی از مدافعان کریپتو که از سال 2016 تا 2019 به عنوان وزیر خزانه داری بریتانیا خدمت می کرد، ممکن است قوانین لابی گری برای وزرای سابق را زیر پا گذاشته باشد.

فیلیپ هاموند، یکی از حامیان ارزهای دیجیتال که از سال 2016 تا 2019 به عنوان وزیر خزانه داری بریتانیا خدمت می کرد، ممکن است قوانین لابی برای وزرای سابق را نقض کرده باشد.

بر اساس گزارش 9 فوریه در فایننشال تایمز، در مارس 2021، هاموند در ارتباط بین مقامات ناشناس خزانه داری و وزیر اقتصادی وقت خزانه داری، جان گلن، و مدیر عامل شرکت رمزنگاری مس، دیمیتری توکارف، نقشی ایفا کرد. این ادعا بر اساس اسناد خزانه داری است که از طریق درخواست قانون آزادی اطلاعات به دست آمده است.

بر اساس این گزارش، گلن در یک ایمیل داخلی به مقامات گفته است که از هاموند به عنوان واسطه برای توکارف استفاده کنند. یک هفته پس از ملاقات مقامات خزانه داری با توکارف، هاموند تلفنی با گلن صحبت کرد و به او گفت که مدیر عامل مس به طور باورنکردنی تحت تاثیر این جلسه قرار گرفته است. هاموند همچنین نگرانی های مس در مورد سرعت تغییرات نظارتی برای شرکت های رمزنگاری را به وزیر خزانه داری اعلام کرد.

همه آنچه قبل از پیوستن هاموند به مس به عنوان مشاور ارشد در آگوست 2021 رخ داد. از آنجایی که هاموند در ژوئیه 2019 سمت صدراعظم را ترک کرد، برای گرفتن هر سمتی در بخش خصوصی مرتبط باید از کمیته مشورتی انتصابات تجاری مجوز می گرفت. به تلاش های لابی با بخش سابق خود.

هاموند به FT گفت که تعاملات خود با گلن در بهار 2021 را لابی تلقی نمی کند و از وزیر اقتصاد نخواسته است که هر گونه ملاقات بین خزانه داری و مس را تسهیل کند، زیرا این امر نامناسب است. صدراعظم سابق تماس تلفنی خود با گلن را در مارس 2021 به عنوان یک تماس “مرتب، اگر نه به خصوص مکرر” با یک “دوست سیاسی نزدیک” توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خزانه داری بریتانیا نیز تخلفات را رد کرده و گفته است که مقامات خزانه داری “هر ساله با بسیاری از شرکت های رمزنگاری ملاقات می کنند تا این بخش را بهتر درک کنند و توسعه سیاست ها را برای اطمینان از متناسب و ایمن بودن آن اطلاع دهند.”

در ژوئن 2022، هاموند علناً این نگرانی را مطرح کرد که بریتانیا از رقبای خود در اتحادیه اروپا در مورد مقررات ارزهای دیجیتال عقب مانده است . این مقام سابق گفت که در حالی که این کشور در گذشته «بسیار چابک در پذیرش فناوری‌های جدید» بوده است، این موضوع در مورد مقررات ارزهای دیجیتال به این اندازه آشکار نبوده است، و افزود که احتمالاً به دلیل ترکیبی بین «مشکل پهنای باند» بوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا