سایت های اسکم (کلاهبردار)

بانک آو ترون Bank of Tron کلاه برداری با اسم قرارداد هوشمند

بانک آو ترون Bank of Tron کلاهبرداری؟  جذابیت ارزهای دیجیتال برا مردم و خلاء آگاهی کافی در سطح جامعه، فرصت را برای کلاهبرداران فراهم کرده است تا با ایجاد پروژه‌های کلاهبرداری که هیچ فعالیت مفیدی در آن‌ها صورت نمی‌گیرد و هیچ پشتوانه علمی ندارند، به سود برسند. در ماه‌های اخیر این پروژه‌ها بیشتر از گذشته گسترش پیدا کرده‌اند. دابل‌ وی، دگ کوین و پای نتورک تعدادی از پروژه‌ها هستند، حالا بنک آو ترون نیز به جمع این پروژه‌ها پیوسته‌ است.

Bank of Tron سوء‌استفاده از نام قراردادهای هوشمند برای کلاهبرداری

همان‌طور که در پست مربوط به طرح کلاهبرداری دابل وی هم گفته شد، این روزها نام «قرارداد هوشمند» به ابزاری برای کلاهبرداری تبدیل شده است. این پروژه‌ها سعی دارند تا با این روش، خود را از دیگر پروژه‌های کلاهبرداری متمایز کند.

این حقیقت که قرارداد هوشمند یک نوآوری فوق‌العاده است، دلیل نمی‌شود که از آن برای مقاصد کلاهبرداری استفاده نشود. در کلاهبرداری بودن یک طرح، ابزار اهمیت ندارد. چه از یک شرکت صوری استفاده شود، چه از یک سایت و چه از یک قرارداد هوشمند، یک طرح کلاهبرداری از نظر ذاتی همیشه کلاهبرداری است و فقط با شکل‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد.

هر کسی می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم (حتی گاهی اوقات کمتر از ۱۰۰ دلار) یک قرارداد هوشمند بسازد، اما نمی‌توان گفت که این قرارداد هوشمند سالم است و کاربرد واقعی دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید با کمتر از ۲۰۰ هزار تومان یک وب‌سایت بسازید. ماهیت سایت شما با ماهیت سایت آمازون یکی است و هر دو لقب وب‌سایت را یدک می‌کشند. اما آیا ارزش وب‌سایت شما با ارزش وب‌سایت چند صد میلیارد دلاری آمازون برابر است؟

در حال حاضر بیش از ۱ میلیون قرارداد هوشمند ثبت شده است و ایجاد قرارداد هوشمند خیلی کار سختی نیست. بنابراین، قرارداد هوشمند برای کلاهبرداران فقط یک ابزار است تا با استفاده از ناآگاهی مردم درباره این نوآوری، بتوانند افراد بیشتری را جذب سیستم کنند.

Bank of Tron بنک آو ترون؛ طرحی مشابه دابل وی

در این پروژه، کاربران می‌توانند با حداقل ۱۰ ترون سرمایه‌گذاری کنند. چهار پلن مختلف برای این سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ پلن‌های الماس، پلاتینیوم، طلا و برنز.

در طرح الماس در پروژه Bank of Tron ، هر کاربر روزانه به اندازه ۳.۷ درصد از سرمایه خود، سود می‌گیرد. این سود تا ابد ادامه خواهد داشت و این یعنی دریافتی شما از این طرح بی‌نهایت خواهد بود! در پلن‌های پلاتینیوم، طلا و برنز هر کاربر در هر روز به ترتیب به اندازه ۴.۷، ۵.۷ و ۶.۷ درصد از سرمایه خود، سود خواهد گرفت. هر کدام از این طرح‌ها به ترتیب به‌مدت ۴۵، ۲۵ و ۱۸ روز ادامه خواهند داشت.

علاوه بر این، سودی نیز برای دعوت از دیگران پرداخت می‌شود. این سود نیز برای سه سطح مختلف به ترتیب ۵، ۲ و ۰.۵ درصد است.

در پروژه بنک آو ترون Bank of Tron نیز فعالیت مفید خاصی صورت نمی‌گیرد. ماهیت علمی و فنی آن مشخص نیست؛ چرا که هیچ وایت‌پیپر و نقشه راهی وجود ندارد.

جمع‌بندی

مشارکت در این پروژه‌ها = خالی کردن جیب افراد پایین دست

بقای سیستم‌های هرمی و پانزی و ادامه سودآوری این طرح‌ها به ورود افراد جدید بستگی دارد، بدون این‌که هیچ فعالیت اقتصادی انجام یا ارزشی ایجاد شود. در حقیقت و از دیدگاه کلان، در صورت مشارکت در این طرح شما باید پول را از جیب فرد دیگری خارج کنید و به جیب خودتان بریزید تا به قول تبلیغ‌کنندگان طرح سودآوری داشته باشید و این در تمام کشورهای دنیا و تمام حوزه‌های قضایی مصداق بارز کلاهبرداری است.

در طرح‌های پانزی عده بسیار کمی سود می‌کنند، اما اغلب افراد مشارکت‌کننده در نهایت با ضرر سیستم را ترک می‌کنند و سرنوشت خود سیستم چیزی جز فروپاشی نخواهد بود.

هر دو پروژه دابل وی و  و Bank of Tron کلاهبرداری هستند که در آن‌ها سود کاربران قدیمی از سرمایه کاربران جدید تأمین می‌شود.

توجه داشته باشین وعده همه این سایت ها این است که سود های نجومی را به کاربران واریز میکنند. نداشتن محتوای علمی و فنی، عدم وجود نقشه راه و استفاده از روش هرمی و ویروسی است. هر دو پروژه‌‌ای که در این مقاله بررسی شدند، تمام این ویژگی‌‌ها را دارند و اساس کار آنها، استفاده از ناآگاهی کاربران برای فریب دادن آن‌هاست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا