بازاریابی شبکه ایمشاغل خانگی

چگونه از شبکه های اجتماعی کسب درآمد کنیم؟(روش های ثابت شده)

فهرست مطالب

تا به حال بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی از خود پرسیده‌اند که این شبکه‌های اجتماعی این میان چه گیرشان می‌آید؟ این‌ شبکه‌ها هزینه پر خرج چنین شبکه‌هایی را از کجا می‌آورند؟ اصلا من هم می‌توانم از این راه پول در بیاورم؟ در این زمینه کتاب‌ها و مقالات بسیاری نوشته شده است که به کاربران کمک می‌کنند تا جواب سوال‌هایشان را در آنها بیابند. یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها در این زمینه کتابی است به نام The Like Economy, How Businesses Make Money with Facebook که به کاربران می‌آموزد چطور از شبکه‌های اجتماعی‌ مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و … پول در بیاورند.

اما این که خود شبکه‌ها از کجا پول در می‌آورند بحث دیگری است. حجم عظیمی از درآمد این شبکه های اجتماعی از راه تبلیغات بدست می‌آید که همین تبلیغات هم به شیوه‌های مختلف در داخل و خارج این شبکه‌ها صورت می‌گیرد.

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از پرسودترین فعالیت‌های یک تجارت آنلاین می باشد که هر وب سایت و تجارت آنلاین و هر فردی باید به آن توجه ویژه داشته باشد. در این مقاله راه هایی ثابت شده را به شما آموزش می دهیم تا از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به سوددهی قابل توجهی برسید.

می‌گویند تاجران همان جایی می روند که مردم می روند و به تبعیت از آن‌ها، پول نیز آن‌ها را دنبال می کند. در سال 2016 برای اولین بار تاجران هزینه بیشتری روی تبلیغات دیجیتالی به نسبت تبلیغات تلویزیونی کردند و این روند به صورت فزاینده‌ای در حال افزایش است. این روزها مردم حضور غیر قابل باوری در شبکه‌های اجتماعی دارند.

طبق آمارهای منتشر شده، نزدیک بیش از 2.5 میلیارد نفر در این شبکه ها حضور دارند و حداقل از یکی از این رسانه ها به صورت ماهیانه استفاده می کنند. در این میان کمپانی هایی مثل فیسبوک نیز وجود دارند که به نوعی خود را متعهد می دانند تا کل دنیا یا حداقل کل کاربران اینترنتی دنیا را قسمتی از شبکه های اجتماعی کنند.

بازار پر تب و تاب ……

این بازار پر تب و تاب کارآفرینان و رهبران تجارت‌های گوناگون را مجاب کرده است تا از بازاریابی های سنتی به سمت بازاریابی اینترنتی حرکت کرده و از فرصت بی نظیری که این نوع تجارت در اختیار آن ها قرار می دهد استفاده کنند. در سال 2016 بیش از 27 میلیارد دلار فقط در تبلیغات فیسبوک هزینه شد. اگر بتوانید به یکی از تجارت‌های موفق در فیسبوک تبدیل شوید، حتی اگر یک هزارم این مبلغ سهم شما باشد، باز هم رقمی بسیار بالا برای شما خواهد بود. این آمار نشان دهنده این است که راه اندازی یک تجارت در شبکه‌های اجتماعی تا چه حدی می‌تواند پرسود باشد.

حال در ادامه به به چند روش و راهکار ثابت شده میپردازیم ……

از تبلیغات هوشمند Lookalike Audience در فیسبوک تجارت خود را متحول کنید

تبلیغات هوشمندانه یا Lookalike Ads نوعی از تبلیغات ارائه شده توسط فیسبوک می باشد که دارای یک سیستم پیشرفته برای شناسایی اهداف مخاطبین شما است. این سیستم به شما کمک می کند تا مخاطبین خود را بهتر شناسایی کنید و برای شما امکان برقراری ارتباط با آن ها را در بستری تجاری فراهم می کند. این نوع از تبلیغات هوشمند مناسب برای تجارت هایی می باشد که به فروش محصولات و سرویس های خاص مشغول هستند.

تبلیغات Lookalike به روشی کارآمد در صنعت تجارت الکترونیک تبدیل شده اند که از طریق آن کارآفرینان می توانند با سرعت زیاد مخاطبانی که بیشترین پتانسیل برای تبدیل شدن به مشتری واقعی و خریداران محصولات و سرویس های آنان را دارند را بدون انجام کارهای سنگین و استراتژی های پیچیده بشناسند.

فیسبوک برای تبلیغات مخصوص مخاطبان هوشمند یا همان تبلیغات Lookalike Audience تدابیر جالبی اندیشیده است. شما می توانید از این سیستم به گونه ای استفاده کنید که با هزینه های کم به ازای هر کلیک، مشتریان مستعد خریدی که به دنبال محصولاتی مثل محصولات و سرویس های شما هستند را پیدا کنید و بستری آسان برای فروش مستقیم خود به این افراد ایجاد کنید.

اکنون بخش عمده ای از این سرویس در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز که کاربران زیادی در ایران دارد فعال شده است و ممکن است اخیرا وقتی در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید متوجه مطالبی شوید که در میان محتوای صفحاتی که دنبال کرده اید نمایش داده می شوند و یک پیشنهاد تبلیغاتی هستند که بر اساس علایق شما در صفحه اینستاگرام شما نمایش داده می شود.

برای فعال سازی این تبلیغات نیز باید از بخش تبلیغات فیس بوک اقدام کنید، این سرویس تبلیغاتی در اینستاگرام همکنون توسط شرکت های ایرانی زیادی فعال شده و مورد استفاده قرار گرفته است و در حال گسترش می باشد.

کسب درآمد از توییتر

از دیگر موارد در نحوه  کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی توتیتر می باشد، توییتر یکی از پرجمعیت ترین شبکه های اجتماعی موجود می باشد و در واقع دومین شبکه اجتماعی جهان است

شما با عضویت در این شبکه اجتماعی می توانید وقایع روزانه و چیزهایی که به ذهنتون میرسه رو در قالب چند حرف بنویسید و نکته ی باید بدانید این است که شما می توانید مردم رو دنبال کنید و مردم نیز شما رو دنبال کنند .

این موضوع کاملا عادی میباشد که در این شبکه اجتماعی برای کسب درآمد بیشتر ، نیازمند دنبال کننده بیشتری می باشد . برای اینکار شما باید بتوانید دنبال کننده واقعی داشته باشید یا اینکه از سایت هایی که تبادل دنبال کننده میکنند استفاده نماید .

تبلیغات بزرگ‌ترین درصد از درآمد توییتر ، یعنی چیزی حدود ۸۵ درصد آن را متشکل می شود .اما این تبلیغات از نوع قدیمی نمی باشد. بلکه توییتر تبلیغات شرکت‌ها و محصولات را در داخل ساختار خودش تعیین می نماید.

یک اینفلوئنسر مارکتینگ هدفمند در شبکه های اجتماعی شروع کنید

تقریبا تمام تاجران و کارآفرین های امروزی که به اینفلوئنسر مارکتینگ پرداخته اند معتقدند که این روش از تجارت، کارآمد و مفید می باشد. مبحث Influencer Marketing گسترده و دارای جزئیات زیادی می باشد که نمی توان خیلی خلاصه وار آن را توضیح داد. اینفلوئنسرها افرادی فعال و با پتانسیل بالا در تجارت آنلاین و بخش های مختلف آن مثل رسانه ها و شبکه های اجتماعی هستند. این افراد خاص می توانند تجارت شما را با سرعت و کیفیت به مراتب بیشتری گسترش دهند. شما اگر بتوانید یک شبکه تجاری ایجاد کرده و با اینفلوئنسر مارکترها مراوده داشته باشید، شانس بسیار بیشتری برای کسب مشتری و افزایش فروش دارید.

مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که اکثر کارآفرینان نمی دانند چطور این افراد را شناسایی کنند و یا به درستی به آن ها نزدیک شوند. بسیاری از این کارآفرینان حتی بعد از پیدا کردن شخص مورد نظر، باز هم به درستی نمی دانند چطور باید از آن ها استفاده کنند.

کاری که شما باید در این مورد انجام دهید این است که از افراد آشنا به فن و موفق در این زمینه مشاوره بگیرید تا با توجه به زمینه کاری شما، انتخاب مناسب را شناسایی کنید. این تجارت دو طرفه است. شما حتی اگر صاحب تجارت خاصی نیستید می توانید به یک اینفلوئنسر مارکتر تبدیل شده و با کسب محبوبیت بین کاربران، موقعیتی مناسب برای جذب تبلیغات برندهای دیگر ایجاد کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

بدون شک شبکه های اجتماعی هم چون اینستاگرام یکی از بزرگترین و احتمالاً یکی از سه شبکه اجتماعی محبوب حال حاضر در دنیا می باشد. اینستاگرام به صورت مقطعی قابلیت هایی معرفی کرد که این رسانه اجتماعی را بیش از پیش بزرگ و کاربردی کرد. یکی از این قابلیت ها، قابلیت استوری گذاشتن می باشد. به گفته کارشناسان، از زمان اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام، محبوبیت این شبکه بیش از 40% افزایش یافته است و تعداد کاربران آن از مرز بیش از 800 میلیون نفر گذشته است.

بسیاری از افراد موفق معتقدند تأثیری که استوری ها در تجارت آن ها داشته، حتی به نوعی از فعالیت های مشابه در Snapchat نیز بهتر بوده است. دیدن استوری ها برای کاربران وقت زیادی نمی گیرد و مشاهده آن ها خیلی راحت است. بنابراین تبلیغاتی که از این طریق صورت بگیرند شانس زیادی برای دیده شدن دارند. برندهای بزرگ تجاری، تقریباً هر روز از طریق استوری ها با کاربران و مشتری هایشان در ارتباط هستند. شما نیز می توانید از طریق استوری ها محصولات و سرویس خود را به کمک تصاویر و محتوای جذاب برای کاربران بی شماری به نمایش بگذارید.

مثل بعضی دیگر از سرویس های مشابه، برای اینستاگرام هم ابزارهای آنلاین به منظور آنالیز و بهبود عملکرد شما ارائه شده است. شما می توانید از این ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام به منظور دستیابی به فالوئرهایی که به سبک محتوای شما علاقه بیشتری دارند استفاده کنید. این ابزارها به شما نشان می دهند که محتوای منتشر شده شما به نسبت رقبا چه مقدار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با این روش کم و کاستی های خود را در قیاس با دیگر رقبا بهتر درک می کنید و می توانید با برطرف کردن آن ها، پیشرفت چشمگیری پیدا کنید.

البته این هم روشی برای کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود ولی در بسیاری از مواقع به‌خوبی جواب نمی‌دهد به خاطر داشته باشید که نباید تنها بر روی جمع‌کردن تعداد زیادی فالوور و یا لایک و یا کامنت تمرکز کرد. ممکن است شما روزبه‌روز در تعداد این معیارها، رشد چشمگیری داشته باشید اما نرخ تبدیل‌شدن این آمار به مشتریان بسیار پایین باشد. در این صورت باید حتماً به دنبال استراتژی جدیدی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود باشید.

در Linkedin جزو اولین تجارت‌های سودآور در این شبکه باشید

در مقایسه با دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی، لینکدین (Linkedin) اقدام به عرضه چندین ابزار تبلیغاتی گوناگون و با ارزش مخصوص کارآفرینان و صاحبان مشاغل کرده است. خیلی از سازمان ها و تجارت های بزرگ با گذشت زمان این ابزارهای تبلیغاتی را به گونه ای انحصاری می کنند. اما بدیهی است تجارتی که برای اولین بار سراغ چنین ابزارهای تبلیغاتی برود از مزیت اولین بودن (First-mover Advantage) بهره مند خواهد شد.

برخی از تغییرات جدید این سیستم تبلیغ دهی در لینکدین شامل اضافه شدن تبلیغات داینامیک، هدف گذاری بهتر و بهبود یافته ی مشتریان، قابلیت تعیین اهداف در قشرهای مختلف و امکان جمع آوری اطلاعات و اخبار جدید از طریق سیستم Feed می باشد. می توانید لیست آخرین تغییرات و بروزرسانی های ابزارهای تبلیغاتی Linkedin را در این صفحه ببینید.

محتوای خود را از طریق کانال و ویدئوهای YouTube ارتقاء دهید

شبکه های اجتماعی از جمله YouTube ماهیانه توسط 2 میلیارد نفر مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که این شبکه زیرمجموعه ای از Google میباشد، می توان از سیستم تبلیغات منحصر به فرد و هوشمندانه گوگل در یوتیوب نیز استفاده کرد. این یعنی شما با فعالیت در YouTube فرصت های تبلیغاتی بسیار عالی با بازدهی فوق العاده ای را در اختیار خواهید داشت.

شما می توانید در یوتیوب محتوای قفل شده یا به اصطلاح Gated Content قرار دهید و در ازای نمایش محتوای خود از کاربران بخواهید تا فرم مورد نظر شما را پر کنند. این فرم ها می توانند شامل فرم درخواست نام، ایمیل و … باشند. اگرچه محتوای Gated ممکن است برای بسیاری از کاربران خیلی خوشایند نباشد، اما با این کار می توانید در عین بازاریابی محتوایی، به بازاریابی ایمیلی نیز بپردازید.

بعضی از فعالان این حوزه حتی در ازای نمایش محتوای قفل شده اطلاعات مختلف دیگری طلب می کنند. با این روش می توان به تولید و انتشار ویدئوهایی که کاربران خاص به دنبال آن ها هستند پرداخت و از طریق سیستم حرفه ای تبلیغات YouTube و Google به درآمدزایی رسید.

اکنون در شبکه های اجتماعی ویدیویی ایرانی مانند آپارات نیز سرویس نمایش تبلیغات قبل از ویدیوها فعال شده است و می توانید با تبلیغات کسب و کار خود در این قسمت خیلی سریع توسط افراد زیادی دیده شوید.

با کمک گروه های Facebook به گسترش تجارت خود سرعت ببخشید

مردم همیشه به اجتماع و در ارتباط بودن اشتیاق نشان داده اند از جمله در شبکه های اجتماعی. این موضوع حتی با اینکه این روزها اغلب ارتباطات از طریق دنیای مجازی صورت می گیرد نیز همچنان صحت دارد. بسیاری از برندهای با ارزش و مولتی میلیون دلاری در حال حاضر در فیسبوک گروه های اجتماعی ایجاد کرده اند و از طریق آن ها نه تنها به بهبود کیفیت خدمات و مشهور کردن برند خود مشغول هستند، بلکه راهی پر سود برای افزایش فروش خود فراهم ساخته اند.

سعی کنید تجارت خود را حول ایده های یکپارچه سازی شده پایه گذاری کنید. در این صورت، ایده های کاربران و مشارکت کنندگان را مد نظر قرار میدهید و گزینه ای مشترک که تمامی این ایده ها و نیازها را پوشش دهد به سیستم کاری خود اضافه می کنید. این تعامل دو طرفه در نهایت به سود خود شما خواهد بود. با کمک گروه های فیسبوکی می توان ارتباط نزدیکی با کاربران برقرار کرد و از نظر و ایده های آن ها استفاده های لازم را به درستی برد.

گروه های تجاری می توانند در شبکه های اجتماعی محبوب دیگر نیز مانند تلگرام و واتس اپ و حتی پیام رسان های داخلی مانند سروش، بله و… تشکیل شوند، اما نکته ای که مهم است این است که شما باید از تشکیل یک گروه هدف داشته باشید و سعی کنید به طور پیوسته با توجه به نظرات کاربران که در گروه آنها را مشاهده می کنید اهداف خود را بهبود دهید.

با یکپارچه سازی فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی، بازاریابی ویروسی کنید

ده ها برند معتبر جهانی با شیوه بازاریابی ویروسی یا Viral Marketing در شبکه های اجتماعی توانستند فعالیت خود را به خوبی گسترش داده و به سودآوری قابل توجهی برسند. اگرچه روش پیاده سازی این نوع بازاریابی برای همه به یک صورت نیست، اما نقطه مشترک موفقیت آمیز در همه آن ها ادغام و یکپارچه سازی فعالیت ها در رسانه های اجتماعی بوده است.

برای این مورد شما می بایست راه مناسب خودتان را با توجه به فعالیت هایتان انتخاب کنید. برای این کار باید با آزمون و خطا رسانه های کاربردی تر را انتخاب کنید. کاری که می توانید بکنید این است که فعالیت اصلی خود را با یکی از شبکه های اجتماعی یکپارچه سازی کنید. برای مثال یکپارچه سازی اینستاگرام با فیس بوک اطلاعات این دو شبکه را یکسان سازی می کند و یا یکپارچه سازی Periscope با Twitter امکان اطلاع رسانی های منتخب توییتر در پریسکوپ را به صورت خودکار فراهم کرده است.

بعضی از تجارت ها و وب سایت های خاص نیز، اپلیکیشن هایی طراحی کرده اند تا با شبکه های اجتماعی یکپارچه شده و اطلاعات را در کسری از ثانیه به اشتراک بگذارند. با این روش ها می توانید زمان کمتری را در شبکه های اجتماعی گوناگون صرف کنید و از یک سیستم اتوماسیون برای این کار بهره مند شوید.

از شبکه های اجتماعی که رقبای شما از آن ها به درستی استفاده نمی کنند به خوبی بهره مند شوید

برای کسب موفقیت در بحث رسانه های اجتماعی، باید با دید رقابتی به موضوع نگاه کنیم. این روزها تعداد پلتفرم های شبکه های اجتماعی به اندازه کافی زیاد است و همچنان تعداد آن ها در حال اضافه شدن می باشد. شما باید با فرض بر اینکه رقبای شما به درستی از همه این پلتفرم ها استفاده نمی کنند، فعالیت خود را در بعضی از آن ها شروع کنید. چرا که می توان مطمئن بود تعداد بسیار زیادی مشتری و کاربر در آن پلتفرم ها حضور دارند و این یعنی پتانسیل زیاد برای جذب مشتری های جدید از پلتفرم های جدید.

اگر با یک استراتژی مناسب چنین کاری را مدیریت کنید، بدون دردسر خاص و بدون رقابت با رقبایتان می توانید همه آن مشتری ها و کاربران مستعد تبدیل شدن به مشتری را شناسایی و جذب کنید. با این کار به طور قابل توجهی از رقبای خود پیشی گرفته و در نتیجه فروش خود را بیش از پیش گسترش می دهید.

به اولین تجارت هایی تبدیل شوید که از AR و VR در شبکه های اجتماعی استفاده می کند

چند سالیست که ابزارهای AR یا Augmented Reality (واقعیت افزوده) و VR یا Virtual Reality (واقعیت مجازی) نقش بسیار پر رنگی در زندگی دیجیتالی امروزی دارند. شاید به نظر نمی رسید که این ابزارهای سرگرم کننده بتوانند با توانی خارج از حد تصور وارد دنیای رقابت با دیگر گدجت ها و ابزارهای آنلاین امروزی شوند. این ابزارها امروزه سهم بزرگی از گدجت های دیجیتالی را در اختیار دارند و در صنعت های مختلف از جمله بازی سازی و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه و سرمایه گذاری زیاد کمپانی های بزرگی همچون اپل بر روی واقعیت افزوده و کمپانی هایی مثل گوگل و فیسبوک روی واقعیت مجازی، این گجت ها را خیلی بیشتر از قبل مورد استقبال قرار داده است. به تازگی پای سیستم تبلیغات حرفه ای این دستگاه ها به سایت ها و شبکه های اجتماعی نیز باز شده است. مسلماً در این میان کسانی که با ایده پردازی های نوین و مناسب بتوانند از این تکنولوژی ها و دیگر تکنولوژی های جدید به منظور ارتباط نزدیک تر با کاربران استفاده کنند، شانس خیلی بیشتری برای محبوب تر کردن برند و افزایش سوددهی خود خواهند داشت.

سعی کنید برند خود را برای نسل زد (دهه هفتاد و هشتاد) در شبکه های اجتماعی انحصاری کنید

نسل زد (Gen Z) که با نام های گوناگونی همچون نسل اینترنت و فناوری شناخته می شوند، به نسل متولدین دهه 1990 و 2000 میلادی گفته می شود. در ایران این نسل، همان نسل دهه هفتاد و دهه هشتاد می باشد. متولدین این نسل از آنجا که از کودکی با فناوری های مشابه و تکنولوژی های امروزی آشنا بوده اند، با شبکه های اجتماعی ارتباط بسیار بهتری نسبت به نسل قبل دارند. با این تفاسیر، باید گفت که مورد توجه قرار دادن علایق و سلایق این نسل به دیگر نسل ها ارجعیت بیشتری دارد.

یک مطالعه تحقیقاتی نشان داده است که دانش آموزان و دانشجویان امروزی در سراسر دنیا، به صورت متوسط روزانه بین 10 الی 15 بار Instagram و Snapchat خود را چک می کنند. این نسل جدید از مشتری ها و مصرف کنندگان، اهداف مهمی برای بسیاری از برندها و تجارت ها هستند. بنابراین، تجارت هایی که توانسته باشند با این افراد ارتباط برقرار کرده و نیازهای آن ها را تحت پوشش قرار دهند، به بزرگترین و قدرتمند ترین تجارت های فعال در حوزه بازاریابی آنلاین مبدل شده اند. شما هم می توانید با دنبال کردن علایق این نسل محصولات و سرویس های مناسب با آن ها را فراهم کرده و به یک رقیب قدرتمند در این حوزه تبدیل شوید.

چند نکته مهم ……

آنالیز کردن نتایج و آمار بازدید از شبکه های اجتماعی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی درروند رشد تجارت شما داشته باشد و در آینده میزان مشتریان شمارا افزایش خواهد داد.

محتوای ناب و منحصربه‌فرد یکی از راهه‌ای کسب درآمد در شبکه‌های اجتماعی است. در حقیقت تولید محتوایی که جذاب و جالب باشد در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما تأثیر بسزایی خواهد داشت.

پست‌هایی که به‌نوعی به افراد شوک وارد می‌کنند از جذابیت بیشتری برخوردار هستند؛ اما این شوک واردکردن به معنای تولید اخبار کذب نیست، بلکه با منتشر کردن واقعیتی که شاید بسیاری از مردم از آن مطلع نباشند (حتی یک واقعیت علمی) می‌توانید آن شوک لازم را به کاربران وارد کنید و درنتیجه افراد ترغیب به بازدید از صفحه شما شوند. گاهی اوقات انتشار این پست‌ها و پخش آن‌ها موجب می‌شود تا آن محتوا به محبوبیت بسیاری در شبکه های اجتماعی دست پیدا کند.

همکاری کردن با برندهای مطرح موجب محبوبیت صفحه شما در شبکه های اجتماعی خواهد شد. برندها نیاز دارند تا دیده شوند، درواقع حمایت آن‌ها به این موضوع بستگی دارد. شما هم می‌توانید مطالب خود را با دقت در حمایت از برندی خاص طراحی کرده و در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. به‌این‌ترتیب دنبال کنندگان شما از محصولات آن برند خاص مطلع خواهند شد. این‌یک تعهد دو سر سود است. این روزها می‌توان کسب درآمد از اینترنت را مهم‌ترین رویدادی دانست که با توسعه شبکه های اجتماعی به وجود آمده و به دلیل پیشرفت فنّاوری و در دسترس بودن آن روی تلفن همراه، بستر بسیار مناسبی برای تبلیغ و تجارت دانست.

نکاتی که در شبکه های اجتماعی باید در نظر بگیرید

حالا که با شبکه های اجتماعی و نحوه کسب درآمد از آن آشنا شدید این نکات هم در نظر بگیرید:

1- بازدیدهای بیشتر

اگر مشتریان از شما راضی باشند، مشتریان بیشتری را برای محصولات شما همراه می آورند. این نظریه از ابتدا به همین صورت تعریف شده بود که مشتریان خوشحال می توانند موجب افزایش تعداد مشتریان شوند. شرکت های بزرگ همیشه با این اصل موفق شدند فروش بیشتری در محصولات خود داشته باشند.

شرکت Yotop ارائه دهنده یکی از محبوب ترین پلتفرم های بازاریابی در جهان به این نتیجه رسیده است که بر اساس خروجی شما در شبکه های اجتماعی، میزان بازدیدهای مشتریان و انتشار بررسی آنها در مورد محصولاتی که روانه بازار کرده اید، تغییر می کند. این مرکز در بررسی جدید خود متوجه شد که اگر خروجی شما در شبکه های اجتماعی مناسب باشد، می تواند میزان بازدید کاربران از صفحه مربوطه را تا 40 درصد افزایش دهد.

2- تبدیل نظرهای منفی به مثبت

بخشی از تمایل داشتن یا بی تمایلی کاربران برای حضور در شبکه های اجتماعی به این مسئله مربوط می شود که شما چطور خود را در این فضا معرفی کرده باشید. نگاه منفی مشتریان به شما بهترین دلیلی است که به واسطه آن می توانید شبکه های اجتماعی را در اولویت کارهای خود قرار دهید.

این نکته را به یاد بسپارید که همه مخاطبان در مورد شما صحبت می کنند و اگر به این نتیجه برسند که صدای آنها به گوش شما نمی رسد و تغییری حاصل نمی شود، قطعا عکس العمل نشان می دهند و سراغ برندهای مشابه می روند. نکته مهم و کلیدی این است که نظرهای منفی را کنار نگذارید و به تک تک آنها توجه کنید.

3- دسترسی بیشتر به مخاطبان در شبکه های اجتماعی

بازار هدف شما در دنیای مجازی یا اجتماعی (شبکه های اجتماعی) بسیار اهمیت دارد و مشتریان شما در گروه های مختلف طبقه بندی می شوند. برای آن که بتوانید هر یک از این مخاطبان را در اختیار بگیرید باید به صورت جداگانه به نیاز آنها پاسخ دهید.

این که قرار باشد شما به عنوان یک شرکت واحد فقط یک گروه از مشتریان را بازار هدف خود بدانید، موفقیت شما را چندان تضمین نمی کند. برای این کار بهتر است محصولات را به اشکال مختلف معرفی کنید و از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید تا بر اساس ضرب المثل یاد شده، هم برای گروه کبوترها و هم بازها گزینه مناسبی باشید.

باید به خوبی بدانید چه نکته ای موجب می شود مشتریان شما نظرهای خود را به اشتراک بگذارند و در این راستا باید از مزایای خود حداکثر استفاده را ببرید تا آنها را ترغیب کنید.

4- ایجاد هواداران واقعی

هر کسب و کاری از جمله کسب و کار در شبکه های اجتماعی نیازمند آن است که گروهی از هواداران واقعی را در اختیار داشته باشد و محصولات خود را از این طریق به همگان معرفی کند. سازمان شما هر محصولی را که روانه بازار می کند، در مرحله نخست گروهی از افراد را جذب می کند ولی باید این مخاطبان را دائمی کرد و به گونه ای توجه آنها را به خود جلب کرد که وفادار شوند و محصول شما را برای دیگران تبلیغ کنند.

کلام آخر

شبکه های اجتماعی پتانسیل پرورش دادن کسب و کارهای پردرآمد را دارند. اگر شما هم می خواهید در میان این افراد باشید، پس باید اول جنبه های مختلف این شبکه ها را شناسایی کرده و مهارت های کافی را از الگوبرداری از رقبا و یافتن راه های جدید و انحصاری به دست آورید. سپس اهداف خود را مشخص کرده و هم راستا با فعالیت در این رسانه ها، اهدافتان را دنبال کنید.

از آنجایی که روز‌ به‌ روز به تعداد کاربران تلفن‌های‌ همراه و طرفدارانی که از اینترنت استفاده می نماید در حال افزایش می باشد ، شبکه های اجتماعی نقش قابل توجهی در ایجاد فرصت های شغلی نموده است .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا