شغل آزاداشتغالزایی

اجاره خودرو ، کسب درآمد از اجاره دادن ماشین شخصی

امروزه روش های نوینی جهت کسب درآمد به وجود آمده است. در برخی از این روش ها مثل اجاره دادن خودرو حتی نیازی به کار کردن ندارید و تنها با بستن قرارداد با بعضی شرکت ها درآمد خواهید داشت. از قدرتمند ترین و پر درآمد ترین این شرکت ها می توان به شرکت های مشغول به فعالیت در زمینه اجاره خودرو اشاره داشت.

اگر ماشینی در خانه دارید که زیاد استفاده نمی شود آن را اجاره دهید تا حداقل برای شما درآمدی داشته باشد. فرقی ندارد چه نوع ماشینی باشد همه سبک و سلیقه ها نیاز است؛ مخصوصاً هزینه اجاره ماشین!
اجاره ماشین | اجاره ماشین تشریفاتی | اجاره ون | اجاره ماشین عروس|اجاره اتوبوس و…

تاریخچه کرایه خودرو

اولین بار کرایه خودرو در کشور امریکا انجام شد. در سال ۱۹۱۶ جوساندرس خودروی فورد خود را به تاجری اجاره داد و ده سنت بابت کرایه دریافت کرد. به سرعت از این ایده، کسب و کاری به راه انداخت و اجاره ماشین را به صورت حرفه برای خود درآورد. وی ۲۱ شعبه در آمریکا تحت عنوان شرکت کرایه ماشین به راه انداخت. و با کرایه خودروهای لوکس زمان خود صنعت نوین کرایه خودرو را به دنیا معرفی کرد. با پایان جنگ جهانی دوم تقاضا برای اتومبیل و خودروهای آن روز، افزایش می یافت. و صنعت کرایه خودرو رونق فراوان گرفت. امروزه این صنعت رشد و پیشرفت چشمگیری کرده و تحت عناوین «کرایه خودرو»، «اجاره خودرو» «کرایه ماشین» «اجاره ماشین» «کرایه اتومبیل» «اجاره اتومبیل» «رنت ماشین» «رنت اتومبیل» «Rental car » شناخته می شود. جالب اینجاست که اکنون در بسیاری از شرکتها میتوان خودرو را از یک شهر کرایه کرد و در شهر دیگر آن را پس از انقضای مدت اجاره، تحویل مالک داد. مشتریان به دلایل مختلف خودرو کرایه می کنند.

حال بیگ اینکام در این باره مطلبی برای شما عزیزان آماده کرده است تا شما را راهنمایی کند.

شرکت های اجاره خودرو برای کسب درآمد

شرکت های اجاره خودرو با ارائه خدمات خود به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه حمل و نقل را برای متقاضیان به آسان ترین و به صرفه ترین روش ممکن میسر می کنند. امروزه افراد و موسسات بسیاری به این شرکت ها مراجعه می کنند و با ارائه ماشین های خود درآمد های خوبی به دست می آورند. نکته ی قابل توجه در این زمینه میزان اعتبار شرکت اجاره خودرو است. برای داشتن اطمینان بیشتر بهتر است به شرکت های اجاره ماشین دارای مجوز رسمی مراجعه کنید.

وضعیت اجاره خودرو در ایران

در برخی از روش های کسب درآمد نیازی به کار کردن ندارید و تنها با بستن قرارداد با بعضی شرکت ها درآمد خواهید داشت. از قدرتمند ترین و پر درآمد ترین این شرکت ها می توان به شرکت های مشول به فعالیت در زمینه اجاره خودرو اشاره داشت.
با کرایه خودرو از شرکت های معتبر دیگر نگرانی بابت هزینه تعمیرات و خسارت‌های ناشی از تصادف را ندارید چراکه کلیه خودروهای اجاره‌ای موجود از بیمه بدنه و بیمه ثالث برخوردار بوده و تمام هزینه‌های مربوط به تعمیرات را خود شرکت بر عهده دارد.

اجاره ماشین با راننده و بدون راننده

معمولاً خودروها به دو صورت با راننده و بدون راننده اجاره داده می شوند که هرکدام مزایا و معایبی دارند.
کرایه خودرو همراه با راننده معتبر مدارک و سفته کمتری یا اصلا نیاز ندارد چون همیشه یکی از طرف شرکت در کنار شما هست.
ولی اگر بخواهید خودرو را بدون راننده اجاره کنید شرکت برای محکم کاری خود از شما مدارک و سفته بیشتری می گیرد.

نمونه مدارکی که از شما می گیرند شامل:

 • ارائه و تحویل کارت شناسایی
 • ارایه سند ملکی (و یا اجاره نامه به صورت موردی) و باید به نام شخصی باشد که قرارداد اجاره خودرو به نام ایشان است.
 • ارائه چک بانکی و یا سفته به میزان 20% بیشتر از قیمت روز خودرو.
 • ودیعه نقدی (میزان ودیعه بر اساس نوع خودرو متغیر است).

نحوه کسب درآمد از انواع خودرو ها

کسب درآمد از خودرو های لوکس

خودرو های لوکس در حوزه ی اجاره خودرو طرفداران بسیاری دارند. از این خودرو ها بیشتر در زمینه ی ترانسفر فرودگاهی، تشریفات، ماشین عروس و جابجایی مقامات استفاده می شود از این رو از نظر میزان استهلاک و کارایی، به خودرو شما فشار سنگینی وارد نخواهد شد.

جلوگیری از حوادث احتمالی

در بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ی اجاره ماشین، اجاره ماشین های لوکس تنها به صورت اجاره خودرو با راننده امکان پذیر است. از این رو می توانید در تمامی مراحل اجاره خودرو به عنوان راننده در اتومبیل تان حضور داشته باشید و از حوادث احتمالی جلوگیری کنید.

کسب درآمد از ون تشریفاتی

اگر می خواهید شغلی پردرآمد داشته باشید، پیشنهاد ما به شما خرید یک ون تشریفاتی و همکاری با شرکت های اجاره ماشین می باشد. ون های تشریفاتی به دلیل کاربرد محدود و خاص در بازار اجاره خودرو دارای مشتریان ثابت و مخصوص به خود هستند از این می توان نتیجه گرفت این شغل، درآمد زایی خوبی برای شما خواهد داشت.

خدمات اجاره ون تشریفاتی نیز همانند اجاره خودرو های لوکس تنها به صورت با راننده ارائه می شود از این رو می توانید به عنوان راننده، در خودرو خود حضور داشته باشید و در تمام مدت زمان اجاره، در کنار اتومبیل تان باشید.

کسب درآمد از اجاره ماشین عروس

ماشین عروس یکی از ارکان اصلی مراسم ازدواج می باشد از این رو به طور سالانه زوج های بسیاری جهت اجاره ماشین عروس به شرکت های اجار خودرو مراجعه می کنند. خدمات اجاره ماشین عروس معمولا به صورت روزانه و همراه با راننده ارائه می شود. ماشین های عروس موجود در شرکت های اجاره خودرو بسیار متنوع می باشد. در این زمینه بیشتر خودروهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. شما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دارای خودروهای اسپرت و لوکس هستید می توانید اتومبیل خود را در اختیار شرکت های اجاره خودرو گذاشته و به صورت روزانه اجاره دهید.

البته برخی از شرکت ها خدمات اجاره ماشین عروس را بدون راننده هم ارائه می کنند. اگر می خواهید ماشین شما در زمینه ماشین عروس اجاره داده شود می توانید در تمام مراحل به عنوان راننده و یا همراه با در کنار اتومبیل تان باشید.

کسب درآمد از اتوبوس دربستی

تور های مسافرتی، سفر های گروهی، مراسم سوگواری، سرویس ایاب و ذهاب ادارات، سرویس دانشگاه ها، اردو مدارس و تور های زیارتی از جمله مهمترین کاربرد اتوبوس های دربستی هستند، از این رو اگر مالک اتوبوس هستید می توانید با مراجعه به شرکت های اجاره اتومبیل کسب درآمد داشته باشید و در زمینه ی اجاره اتوبوس مشغول به فعالیت شوید.

مزایای استفاده از خودروهای اجاره ای

 • عدم نیاز به خرید ماشین مورد علاقه با قیمت بالا
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه های نگهداری ماشین
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه های بیمه خودرو
 • اخذ و باز پس دادن ماشین مورد نظر در هر محلی که شما بخواهید.
 • امکان اجاره ماشین با راننده معتبر
 • امکان انجام تشریفات خودرویی

چشم انداز صنعت اجاره ماشین

صنعت اجاره خودرو به تازگی در ایران پیشرفت خوبی داشته است و با ارائه ی راهکارهای گوناگون برای حل مشکلات و حضور شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی مانند یوروپکار فرانسه و اعطای نمایندگی، افق روشنی را در این صنعت پیش روی سرمایه گذاران ایجاد می کند و باید این نکته را نیز اضافه کرد که درخواست ها و مطالبات نیز روز به روز رو به افزایش است.

از خودروی خود پول درآورید

هر نوع خودرویی که دارید از معمولی‌ترین نوع آن که پراید است تا لوکس‌های بازار می‌توانید شما هم در دسته کسانی قرار بگیرید که با آن کسب درآمد کنید. راه آن بسیار ساده است، کافی است به یکی از شرکت‌های اجاره ماشین مراجعه کنید. از اینجا به بعد بسته به نوع قراردادهایی که میان شما و شرکت منعقد می‌شود و توافقی که می‌کنید، می‌توانید خودرویتان را به صورت روزانه یا ماهانه اجاره بدهید. البته این توافق و قیمت‌گذاری بر اساس مدل ماشین و سال ساخت خواهد بود. بعد از توافق، بر اساس تعداد دفعاتی که ماشین شما اجاره داده شود، درآمد آن به صورت درصدی میان شرکت و شما تقسیم خواهد شد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۵ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید من مطلبعاتون را در مورد اجاره خودرو خواندم حقیقتش این ایده دیروز امروز به ذهنم خورد البته در وهله اول به پسرخواهرم میخواستم اجاره بدهم که تو اسنپ کار کنه دنبال قیمت اجاره ماهانه بودم که مطالب شماراهم خواندم اگر اجاره دادن به پسر خواهرم به نتیجه نرسید به همین شرکتها میخواستم اجاره بدمولی از طرفی چون بار اول هست از لحاظ اینکه ی موقع کلاهبرداری نباشه و از لحاظ حقوقی دچار مشکل نشم نگرانی های خاص خودش را داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا