قانون گذاری و امنیتمقالات آموزشی

مهمترین نکات امنیتی برای محافظت از دارایی های رمزنگاری شده

مهمترین نکات امنیتی برای محافظت از دارایی های رمزنگاری شده شما

ارزهای رمزپایه به آرامی در بخش مالی پیشگام هستند. از زمان معرفی اولیه ، سرمایه گذاران توانسته اند درآمد قابل توجهی کسب کنند. با این حال ، ورود به دنیای رمزنگاری نقاط ضعفی از جمله سوال در مورد عدم امنیت را به همراه دارد. در بیشتر موارد ، ناامنی در فعالیتهای مرتبط با سایبر مشهود است ، به موجب آن سرمایه گذاران بی گناه توسط مجرمان سایبری فریب می خورند.

بنابراین لازم است ارزهای رمزنگاری شده اقدامات امنیتی برای مقابله با تهدیدهایی که ممکن است با کاربران روبرو شوند را اعمال کنند و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را انجام دهید. با اتخاذ برخی از ویژگی های امنیتی ، ارز دیجیتال ضمن ایجاد سابقه مثبت در بازار ، اعتماد بیشتری از جامعه رمزنگاری به دست می آورد.

نشانگرهایی که محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را ایمن میکند

از دست دادن پول سخت بدست آمده حتی می تواند برای ما خیلی طاقت فرسا باشد. با ادامه ارتقاء تکنولوژی و فناوری ، کاربران مخرب اینترنت نیز از تاکتیک های خود استفاده میکند. گذشته از دست دادن پول شما، برخی از سناریوها به میزان سرقت هویت یا حتی کنترل حساب های رمزنگاری شده شما انجام می شود.

همه این مشکلات در نتیجه نادیده گرفتن برخی از نکات ساده است که می تواند شما را از دردسر نجات دهد و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را تکمیل کند. برای دیگران ، این ممکن است به دلیل کمبود بینش در مورد چگونگی محافظت از دارایی های دیجیتالی آنها باشد. این استرس ممکن است طاقت فرسا باشد ، اما جای نگرانی نیست ، این بخش برخی از روش های آسان را که می توانید برای محافظت از دارایی های رمزنگاری خود دنبال کنید ، پوشش می دهد.

از دستگاه خود محافظت کنید

ارزهای رمزپایه بیشتر دارایی های دیجیتالی هستند که در تلفن ها یا دستگاه های رایانه ای یافت می شوند. بنابراین ، ایمن سازی دستگاه های خود با نرم افزاری مانند آنتی ویروس برای محافظت از دارایی های رمزنگاری بسیار ضروری است. علاوه بر این ، توصیه می شود از سیستم عامل های ایمن مانند Linux ، Qubes و غیره استفاده کنید. به عنوان مثال Qubes به دلیل قابلیت های امنیتی در رایانه شخصی شما بسیار مشهور است.

این سیستم به عنوان بهترین سیستم عامل برای ادغام با سایر دستگاه های سیستم عامل رتبه بندی می شود و ناشناس بودن اینترنت هنگام مرور را تضمین می کند. از طرف دیگر ، لینوکس به همان اندازه یک نرم افزار مناسب است که بابت نصب آن بر روی دستگاه های شما هیچ هزینه ای دریافت نمی کند.

ملزومات سخت افزار برای محافظت از دارایی های رمزنگاری

کیف پول های سخت افزاری از بهترین گزینه های امنیتی برای ارزهای دیجیتالی شما هستند و محافظت از دارایی های رمزنگاری شما را افزایش میدهند . کیف پول ها معمولاً دستگاه های فیزیکی قابل حمل هستند که تمام ارزهای رمزپایه شما را ذخیره می کنند. قبل از شروع هرگونه معامله ، روش تأیید روی کیف پول سخت افزاری ظاهر می شود و نه روی کیف پول آنلاین. بنابراین ، فقط برای صاحب دستگاه قابل دسترسی است بنابراین هیچ کس نمی تواند با بودجه خود دخالت کند.

حسن خوبی که در مورد کیف پول های سخت افزاری وجود دارد این است که آنها میتوانند چندین ارز رمزنگاری شده را ذخیره کنند و محدودیت های مربوط به نوع دارایی خاص را از بین ببرند. Trezor و Ledger Nano S یا X از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری امروزه در بازار رمزنگاری هستند که محافظت از دارایی های رمزنگاری شده (ارزهای دیجیتال) شما را همراه با کلیدهای خصوصی ارائه می دهند.

استفاده از پروتکل های احراز هویت دو عاملی

2FA با مدیریت بیش از یک شناسه در حساب های آنلاین ، امنیت شما را تقویت می کند. به جای نشان دادن رمز ورود معمولی در حساب رمزنگاری کاربر ، 2FA به شما امکان می دهد اطلاعات بیشتری برای دسترسی به حساب کیف پول خود ارائه دهید. کاربران می توانند به عنوان روشی برای اجرای پروتکل دو عاملی ، یک رمز عبور یکبار مصرف (OTP) از طریق Google Authenticators ایجاد کنند و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را عالی پشت سر بگذارند. به این ترتیب ، در صورتی که کاربران شرور به طور غیرقانونی سعی کنند به حساب شما دسترسی پیدا کنند ، مجبور به استفاده از هر دو شناسه هستند که اجرای آن تقریباً غیرممکن است.

پشتیبان گیری از داده ها

گاهی اوقات ، تلفن ها و ابزارهای رایانه ای گم می شوند یا حتی برای همیشه خراب می شوند. هرگونه اطلاعات مهم در مورد ارزهای دیجیتال شما ممکن است از بین برود و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده زیر سوال برود، به همین دلیل توصیه می شود همه چیز را در سایر دستگاه های خارجی ذخیره کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید داده های خود را در سیستم های مبتنی بر ابر بارگذاری کنید. در پایان ، وقتی روند بازیابی ساده تر است ، برای شما روان خواهد بود.

مراقب ایمیل های فیشینگ باشید و محافظت از دارایی های رمزنگاری در اولویت باشد

حوادث فیشینگ بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مهاجمان مخرب در قالب یک شرکت قانونی برای کاربران پیام های ایمیل ارسال می کنند. بعضی اوقات کاربران وقت ندارند که از طریق نامه هایشان مرور کنند. بنابراین هنگامی که یک کاربر اطلاعات خود را مانند گذرواژه و نام کاربری بر روی ایمیل بی گناه نشان می دهد ، کلاهبرداران بلافاصله از این اطلاعات برای سرقت از آنها استفاده می کنند و محافظت از دارایی های رمزنگاری دیگر ممکن نیست.

پیام های فیشینگ به دلیل پاداش های پردرآمد که به کاربر نوید می دهد ، معمولاً برای چشم ها جذاب به نظر می رسند . به عنوان مثال ، برخی ممکن است با ادعای اینکه برنده جایزه خاصی شده اند ، کاربران را جذب خود کنند. علاوه بر این ، به نظر می رسد جوایز بسیار مهیج است و از کاربران می خواهد فوراً آنها را مطالبه کنند. اگر با چنین پیام هایی روبرو شدید که به نظر می رسد درست نیست ، از کلیک بر روی آنها خودداری کنید.

رمز عبور قوی را در نظر بگیرید و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را بهبود ببخشید

کاربران باید یک رمز ورود قدرتمند داشته باشند که هیچ کس دیگری نتواند آن را شکست بدهد و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده خود را بهبود ببخشند. ارائه یک رمز عبور سنگین در نهایت شما را از دست دادن سرمایه رمزنگاری خود دشوار می کند. برای فرمول کردن رمز ورود قوی ، حروف ، اعداد و نمادها را در صورت امکان با هم ترکیب کنید. پس از آن ، رمز عبور را در جایی ضبط کنید و به خوبی از آن مراقبت کنید تا هر بار از دست دادن و جایگزینی آن جلوگیری کنید.

یادداشت نویسنده

اتخاذ بهترین روش های امنیتی برای ارزهای رمزپایه شما می تواند تا حد زیادی مفید باشد و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده را به خوبی پشت سر بگذارید. پیروی از دستورالعمل های ذکر شده در بالا می تواند حداکثر امنیت ارزهای دیجیتال شما را حفظ کند. رمزگذاری معاملات از طریق استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی نیز یک انتخاب هوشمندانه برای شماست. VPN اطمینان حاصل می کند که کلیه معاملات ارز دیجیتال شما توسط اشخاص ثالث قابل پیگیری و نظارت نیست.

علاوه بر این ، VPN حتی در هنگام پوشاندن تعهدات آنلاین کاربر و اطمینان از اینکه قربانی فیشینگ نمی شوند ، حتی در خارج از فضای رمزنگاری نیز مفید واقع می شود. همانطور که راه حل های بیشتری ارائه می شود ، تأمین ارزهای رمزپایه شما وظیفه ای است که باید برای حفظ آرامش خود در هنگام نگهداری یا معامله در نظر بگیرید و محافظت از دارایی های رمزنگاری شده خود را در اولویت قرار دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا