مقالات آموزشی

آموزش رفع لیمیت حساب پی پال: حذف محدودیت های انتقال پول

رفع لیمیت حساب پی پال: حساب پی پال یکی از مناسب ترین گزینه ها برای انتقال پول بین حساب های مختلف در سراسر دنیاست. این سیستم پرداخت بین المللی قوانین محکمی برای خود وضع کرده است که عدم رعایت آنها موجب مسدود شدن حساب شما می شود. در این پست قصد داریم علت محدودیت های حساب پی پال را بررسی کنیم و چگونگی رفع لیمیت پی پال را شرح دهیم.

محدودیت حساب پی پال یعنی چه؟

محدودیت به زبان انگلیسی معادل لیمیت (limitation) است. پی پال ابزاری برای انتقال پول است. محدودیت اکانت در پی پال به این معناست که شما امکان ارسال و دریافت وجه را نخواهید داشت. PayPal از طریق ارسال ایمیل و یا درج پیام در حساب کاربری شما، این محدودیت را به اطلاع شما می رساند.

علت های احتمالی لیمیت اکانت پی پال

 • شما بیشتر از یک حساب پی پال داشته باشید.
 • اگر کسی حساب شما را به عنوان مورد مشکوک گزارش کند.
 • انجام معامله با حساب های مشکوک نیز ممکن است منجر به محدودیت شود.
 • کلیک کردن بر روی یک ایمیل جعلی که حدس میزدید از سوی پی پال ارسال شده است.
 • اگر پی پال نیازمند اطلاعات بیشتری از شما باشد، ممکن است اکانت شما را برای مدتی محدود کند.
 • اگر حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را ثبت نکرده باشید.
 • دریافت پول از کشوری که پی پال آن را مشکوک تلقی کرده باشد.
 • اگر حساب شما هک شده باشد.
 • بانک اعلام کند که کارت اعتباری استفاده شده بدون اجازه صاحب حساب مورد استفاده قرار گرفته است.
 • اتهام های زیادی به شما وارد باشد.
 • قوانین پی پال (Term of Use) را نادیده گرفته باشید مانند فروش اسلحه یا داروهای تجویزی.

چگونه متوجه شویم که اکانت پی پال لیمیت شده است یا خیر؟

در برخی مواقع محدودیت اکانت پی پال از طریق ایمیل اطلاع رسانی می شود اما اغلب از بخش نوتیفیکیشن اکانت قابل مشاهده است. با مراجعه به نوتیفیکیشن اکانت می توان آخرین وضعیت حساب را مشاهده کرد. به عنوان مثال در ‘Notification‘ دو اعلان را به ما نشان می دهد. در پیام اول، اعلام میشود برای دسترسی کامل به امکانات اکانت بایستی اقداماتی را انجام داد. گزینه “Resolve Account Issue” برای رفع محدودیت اکانت پی پال استفاده می شود. با کلیک بر روی این دکمه علت محدودیت را متوجه می شویم.

عبارت ‘Your account access is temporarily limited‘ بیان می کند که اکانت پی پال شما موقتا دارای محدودیت است. سمت چپ تصویر در بخش ‘Account impact‘ سطح لیمیت/محدودیت را مشخص می کند. به عنوان مثال طبق تصویر بالا این اکانت امکان برداشت و ارسال وجه را ندارد. نمی تواند از پی پال در سیستم های پرداخت استفاده کند. اما امکان دریافت وجه و بازگشت پول به مشتریان فراهم است. (گزینه هایی که با تیک سبز مشخص می شوند، فعال بودن آن خدمات را نشان می دهند.)

مراحل رفع محدودیت اکانت پی پال با زدن بر روی گزینه “Resolve” شروع می شود.

تغییر مداوم آی پی آدرس نیز باعث لیمیت میشود

اگر از داخل ایران از حساب پی پال استفاده می‌کنید، حتما باید هر بار از یک آی پی آدرس یکسان استفاده نمایید. در غیر این صورت پی پال تشخیص می‌دهد که شما هربار از یک کشور مختلف وارد حساب می‌شوید. و این مسئله را به عنوان یک تهدید امنیتی تلقی می‌کند.

توجه : در صورتی که واقعا به کشورهای مختلفی سفر می‌کنید و هربار آی پی متفاوتی دارید، پی پال را از این مسئله مطلع کنید تا حساسیت روی حسابتان برداشته شود.

تغییر الگوی خرید

پی پال برای ردیابی تراکنش‌های مالی انجام شده و افزایش سطح امنیت حساب‌ها از فناوری‌هایی نظیر هوش مصنوعی و بلاک چین استفاده می‌کند. بنابراین برای هر کاربری یک الگوی خرید آنلاین در نظر می‌گیرد. در صورتی که تشخیص دهد الگوی خرید اینترنتی شما تغییرات زیادی داشته است، احتمال اینکه لیمیت اکانت پی پال اتفاق بیفتد، وجود دارد. بنابراین سعی کنید در روز حداکثر 10 تراکنش زیر 200 دلار انجام دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید پرداخت شما در سایت های مطمئن انجام می‌شود.

آموزش رفع لیمیت اکانت پی پال

از آن جایی که محدودیت حساب علت های مختلفی دارد، راهکار های رفع لیمیت پی پال نیز متفاوت است. در بیشتر مواقع با مطالعه بخش نوتیفیکیشن و مطالعه Limitation Review و طی کردن مراحل ذکر شده مشکل حل می شود. بعضی مواقع نیاز به ارسال مدارک بیشتری است. از آنجایی که ایران تحریم است، شما مجبور به ارسال مدارکی از خارج از ایران هستید.

به علت برخی تحریم های آمریکا، شرکت های پرداختی و مالی بین المللی نظیر پی پال، ویزا و مستر نیز اقدام به تحریم ارائه خدمات در داخل ایران نموده اند. این تحریم شامل هر گونه تراکنش مالی در داخل مرزهای کشور توسط ایرانیان و غیر ایرانیان می شود. بدین ترتیب حتی یک شهروند کشوری خارجی نمی تواند در داخل ایران از خدمات این شرکت ها استفاده نماید. لذا تاکید می شود به هنگام استفاده از VPN و یا حتی بهتر است از سرور مجازی استفاده کنید.

رفع لیمیت حساب توسط شرکت خدمات ارزی که افتتاح حساب شما را انجام داده است

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید که اکانت پی پل ما لیمیت شده است، با توجه به اینکه ایران از سوی این کمپانی تحریم شده است، باید درخواست رفع لیمیت حساب را برای شرکت خدمات ارزی که افتتاح حساب شما را انجام داده است، ارسال نمایید.

در این حالت برای رفع لیمیت اکانت پی پال باید مدارک هویتی نظیر استیتمنت کارت به پی پال ارائه شود تا بار دیگر هویت شما مرود تایید قرار گیرد.

نکات مهم درباره لیمیت حساب پی پال

 • با استفاده از شماره‌های موجود در سایت پی پال نمی‌توانید درخواست رفع لیمیت حسابتان را داشته باشید. تنها روش برقراری ارتباط با پشتیبانی پی پال برای رفع لیمیتی، آدرس ایمیلی است که پیشتر در اختیارتان قرار دادیم.
 • در صورتی که رفع لیمیت اکانت پی پال با موفقیت انجام نشود، موجودی حساب شما سوخت شده و از دسترس شما خارج می‌شود. بنابراین مراقب آنچه که با حساب پی پالتان انجام می‌دهید، باشید.

نکات مهم در رابطه با لیمیت نشدن حساب

برای جلوگیری و رفع لیمیت پی پال حتما از حساب وریفای شده استفاده کنید. پی پال محدودیت های زیادی در حداکثر مقدار قابل انتقال برای حساب های وریفای نشده اعلام می کند. در خصوص حساب های وریفای شده، حداکثر میزان انتقال 60000 دلار و برای هر تراکنش مبلغ 10000 دلار است. (البته ممکن است برای ارز های مختلف این مبلغ متفاوت باشد.)

رفع لیمیت حساب پرسنال پی پال

 • در 21 روز اول تحویل حساب بیش از یک تراکنش و نهایت با گردش 150 دلار بیشتر انجام ندهید.
 • بعد از گذشت دوره 21 روزه بیش از 3 تراکنش در روز انجام ندهید و سعی کنید مجموع این تراکنش ها بیشتر از 1000 دلار نشود.
 • از حساب های وریفای نشده به هیچ عنوان وجه دریافت نکنید.
 • ایمیل تائید پرداخت از فرستندگان وجه دریافت کنید.
 • مشتری های خود را راضی نگه دارید.
 • همیشه از یک مرورگر ثابت با آی پی مشخص ورود پیدا کنید.
 • حداکثر تعداد تراکنش در ماه بیشتر از 90 تراکنش و مبلغ 8000 دلار نشود.

رفع لیمیت حساب بیزینس پی پال

 • از هر اکانت فقط بروی یک وب سایت استفاده کنید.
 • پیش از پرداخت آنلاین توسط مشتری قوانین ریفاند و برگشت وجه را به مشتری نمایش دهید و از او بخواهید موافقت با آنها را تیک بزند و حتی در قالب ایمیل برای وی ارسال کنید.
 • سعی کنید مستندات و مدارک فرستنده های وجه پی پال را مبنی بر تائید پرداختشان دریافت کنید.
 • ایمیل تائید پرداخت از فرستندگان وجه دریافت کنید.
 • در 6 ماهه اول حداکثر تعداد تراکنش در ماه بیشتر از 500 تراکنش و مبلغ 20000 دلار نشود.

رفع لیمیت شدن چقدر طول میکشد؟

اغلب تا 5 روز مشکل حل می شود. گاهی نیز فقط کافی است شما سوال امنیتی و یا پسورد خود را تغییر دهید تا از حالت لیمیت خارج شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا