ارز دیجیتال و کریپتومقالات آموزشی

آلتکوین (Altcoin) چیست؟ راهنمای کامل و جامع از آلت کوین ها

همانطور که روند بیت کوین در حال ظهور است ، من تقریباً مطمئن هستم که حتماً در مورد آن چیزی شنیده اید یعنی ارزهای رمزنگاری شده و آلتکوین. ممکن است در اخبار یا برخی از وب سایت ها این موضوع را شنیده باشید یا اینکه خودتان آن را جستجو کرده باشید. شاید شما نمی دانید از کجا شروع کنید یا چگونه از آن استفاده کنید!.

جای نگرانی نیست !! در اینجا راهنمای گام به گام دقیق ، مخصوص شما آورده شده است. همانطور که از راه اندازی اولیه تا خرید اولین سکه های خود همه چیز را بدست خواهید آورد.

بیایید شروع کنیم…

در این مقاله ، ما همه این عناوین را پوشش خواهیم داد و راهنمای کامل آلتکوین را به شما ارائه خواهیم داد. اکنون به بررسی دقیق این بررسی می پردازیم. پس با بیگ اینکام همراه باشید.

آلتکوین (Altcoin) چیست؟

آلتکوین (Altcoin) یا دارایی دیجیتال جایگزین ، اصطلاحی است که برای توصیف ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین استفاده می شود. BTC اغلب به عنوان ارز رمزنگاری شده اصلی در نظر گرفته می شود ، در حالی که سایر دارایی های دیجیتال راه حل های جایگزینی برای کاربران رمزنگاری ارائه می دهند.

آلتکوین ها شبیه بیت کوین هستند. آنها ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که از فناوری به نام بلاکچین (blockchain) استفاده می کنند که امکان انجام معاملات امن بین نظیر را فراهم می کند. Altcoins با کمی تغییر در قوانین و جذابیت کاربران مختلف ، به موفقیت بیت کوین کمک می کند.

طبق CoinMarketCap ، نزدیک به 5400 ارز رمزپایه در بازار وجود دارد و هیچ یک از آنها موفق به تصاحب موقعیت پیشرو بیت کوین از زمان شروع صنعت دارایی دیجیتال نشده اند.

تاریخچه مختصر آلتکوین

تاریخچه بیت کوین از سال 2009 آغاز شد که Satoshi Nakamoto مرموز اولین ارز رمزنگاری شده جهان را ایجاد کرد. سال 2011 تولد altcoins است که Namecoin (NMC) به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده پس از بیت کوین ایجاد شد.

در حالی که Namecoin اولین دارایی دیجیتال پس از بیت کوین بود ، به زودی جایگاه آن به عنوان دومین ارز بزرگ رمزنگاری شده توسط سایر آلتکوین ها گرفته شد. یکی از آنها Litecoin (LTC) است ، ارز رمزنگاری شده که بسیار شبیه بیت کوین است.

در آگوست 2013 ، Ripple (XRP) به جمع ارزهای رمزپایه پیوست. پس از آن یکی از وقایع مهم در تاریخ altcoins تولد Ethereum در ژوئیه 2015 بود. از آن زمان ، هزاران altcoins جدید در بازار ظاهر شده اند ، موارد استفاده جدید و راه حل های نوآورانه را برای صنعت رمزنگاری فراهم می کنند.

انواع مختلف Altcoins کدامند؟

چهار نوع مختلف آلت کوین وجود دارد که به طور کلی می توان به شرح زیر شرح داد:

1) عمده آلتکوین ها: این دسته شامل آن دسته از آلت کوین هایی است که توانسته اند سهم زیادی از بازار رمزنگاری ها را بدست آورند. عمده آلت کوین ها اغلب دارای نقدینگی بالاتر ، نوسانات پایین تر ، و همچنین جوامع بزرگ کاربران فعال و زیرساخت هایی هستند که از قبل تاسیس شده اند. مثالها: Ethereum (ETH) ، Ripple (XRP) ، Bitcoin Cash (BCH).

2) Stablecoins: بسیاری از پروژه های رمزنگاری راه حل های پایدار سکه خود را معرفی کرده اند ، ارز رمزنگاری شده ای که ارزش آن به یک یا یک سبد دارایی وابسته است. متداول ترین سکه های ثابت به ارزهای اصلی فیات مانند USD یا EUR متصل می شوند. مثالها: Tether (USDT) ، DAI ، Digix Gold (DGX).

3) NFT Tokens: از نشانه های غیرقابل استفاده برای تولید کمبود دیجیتال قابل تأیید و همچنین مالکیت دیجیتال استفاده می شود. همچنین امکان همکاری پذیری دارایی در چندین سیستم عامل را فراهم می کند. در بسیاری از برنامه های منحصر به فرد ، NFT ها استفاده می شوند که شامل اشیا digital دیجیتالی متمایز مانند Crypto-art ، Crypto-Collectibles و Crypto-Gaming هستند.

3) نشان ها و سکه های سودمند: بیشتر آلتکوین ها در دسته نشانه ها دسته بندی می شوند. این دارایی های دیجیتالی حقوق خاصی را به کاربران خود اعطا می کنند. وقتی یک کسب و کار یک رمز سودمند تولید می کند ، به این معنی است که به طور موثری نوعی کوپن دیجیتال ایجاد می کند که در آینده قابل تعویض است.

برخلاف توکن های امنیتی ، از توکن های سودمند به عنوان دارایی استفاده نمی شود و در صورت تنظیم صحیح ، ممکن است از قوانین فدرال تنظیم کننده اوراق بهادار معاف شوند. توکن های کمکی اغلب آلت کوین های مبتنی بر Ethereum هستند که در طول ICO یا IEO اغلب با استاندارد ERC-20 صادر شده اند. مثالها: Status (SNT) ، Augur (REP) ، ASK.

4) رمزهای امنیتی: رمزهای امنیتی دارایی های دیجیتالی هستند که ارزش خود را از یک دارایی خارجی قابل تجارت می گیرند. اینها تحت قوانین فدرال حاکم بر امنیت هستند. رمزهای امنیتی برای رعایت این مقررات اجباری هستند. عدم رعایت این موارد پیامدهای قابل توجهی مانند تحریم ها و احتمال شکست سیستماتیک پیشرفت پروژه را به همراه خواهد داشت. مثالها: سرمایه Blockchain (BCAP) ، صندوق 22x (22X)

موافقان و مخالفان آلتکوین

طرفداران

  • پتانسیل بالاتر برای بازگشت سرمایه بیشتر.
  • آنها هزینه معامله کمی دارند.
  • پروژه های قانونی آلت کوین ارزش و عملکرد جدیدی به ارزهای رمزپایه می بخشند.
  • بسیاری از آلتکوین ها از الگوریتم های اجماع کارآمدتر از بیت کوین استفاده می کنند.
  • برخی از altcoins دارای بلاکچین های بسیار مقیاس پذیر هستند.

مخالفان

  •  افزایش خطرهای نوسانات.
  • پتانسیل بالا برای کلاهبرداری و کلاهبرداری.
  • آلت کوین های دارای محدودیت بازار و نقدینگی محدود با افزایش خطر دستکاری بازار روبرو هستند.

قابل توجه آلت کوین ها

1) مونرو: به طور کلی به عنوان یک ارز امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی در نظر گرفته می شود. ادعای سازندگان آن این است که تمام Monero همچنان قابل لمس است. این بدان معناست که هر سکه Monero داده شده از سایر کالاها قابل تشخیص نیست. در نتیجه ، Monero که در لیست سیاه صرافی ها یا فروشندگان قرار دارد ، از بلاکچین قفل نمی شود. در واقع ، تنها راه جلوگیری از استفاده از Monero ، فرو بردن آن در کیف پول های مشعل است که سکه ها را نگه می دارد و اجازه استفاده از آنها را در معاملات بعدی نمی دهد.

2) اتریوم: اتریوم خود یک ارز نیست ، بلکه یک شبکه توزیع شده است. اولین بار در سال 2013 توسط Vitalik Buterin توصیف شد. اتر ارزی است که در آن شبکه برای ذخیره ارزش استفاده می شود و ممکن است به اصطلاح قراردادهای هوشمند متصل شود. این قراردادها توافقنامه های دیجیتالی است که در بلاکچین ذخیره شده است و به شما امکان می دهد خدمات متنوعی را با اتر رد و بدل کنید.

3) دش : Dash قبلاً به DarkCoin و XCoin معروف بوده است. در ابتدا در 18 ژانویه 2014 (با عنوان XCoin) راه اندازی شد ، بعداً نام آن به DarkCoin تغییر یافت. سرانجام این سکه در 25 مارس 2015 به Dash (دیجیتال نقدی) تغییر نام یافت. این ارز در کنار معاملات فوری ، معاملات خصوصی و حاکمیت غیرمتمرکز ، همان عملکرد اصلی بیت کوین را ارائه می دهد.

4) لایت کوین: از آن به عنوان نقره طلای بیت کوین یاد می شود. این یک واحد اسمی کوچکتر است که در ابتدا در سال 2011 راه اندازی شد. Litecoin توسط چارلی لی ، کارمند سابق گوگل ساخته شده است.

5) ریپل: ریپل در سال 2012 با هدف کمک به مقامات و جایگزینی آنها به وجود آمد. همچنین هدف آن انجام دادن کارهایی است که SMTP برای ایمیل انجام داده است و این امر باعث می شود سیستم های موسسات مالی مختلف بتوانند مستقیماً ارتباط برقرار کنند.

از کجا می توانید آلتکوین بخرید؟

ساده ترین راه برای خرید آلتکوین استفاده از خدمات صرافی ارز رمزنگاری شده است. شما می توانید BTC و سهم زیادی از بیت کوین های عمده را از طریق نقل و انتقالات بانکی یا کارت های اعتباری خریداری کنید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید altcoins با سقف بازار کوچکتر خریداری کنید ، ابتدا باید ارز فیات خود را به رمزنگاری اصلی (ترجیحاً ETH یا BTC) مبادله کنید. سپس باید رمزنگاری خود را به صرافی آلتکوین منتقل کنید که از سکه مورد نظر شما برای خرید پشتیبانی می کند.

از آلت کوین ها در کجا استفاده میشود؟

به دلیل محدودیت های بیت کوین ، آلتکوین ها با هدف بلند پروازانه توانمند سازی فضای رمزنگاری با موارد استفاده بیشتر در بازار ظاهر شده اند. تا به امروز ، بسیاری از پروژه های موفق altcoin ارزش خود را به کاربران رمزنگاری داده اند.

به عنوان مثال ، Ethereum با قراردادهای هوشمند و DApps پلت فرم بلاکچین خود را شارژ کرد تا عملکرد جدیدی را برای ارزهای رمزپایه فراهم کند. در نتیجه ، Ethereum یکی از شلوغ ترین شبکه های بلاکچین است که هر روز تقریباً 900000 تراکنش را در خود جای داده است.

با توجه به ویژگی های Ethereum ، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ، حرکتی با سرعت رشد در فضای رمزنگاری برای ایجاد گزینه های غیرمتمرکز برای راه حل های سنتی مالی ، به واقعیت تبدیل شده است.

فصل Altcoin چیست؟

Alt season یک نسخه کوتاه از اصطلاح “فصل altcoin” است. این نوعی چرخه بازار برای ارزهای رمزپایه است که قیمت آلتکوین نسبتاً سریع افزایش می یابد. با یا بدون تأثیر ارزش دلار بیت کوین ، این حرکت قیمت می تواند رخ دهد.

موفقیت قیمت آلتکوین ها معمولاً از بیت کوین در این دوره بازار پیشی می گیرند. قیمت آلت کوین ها معمولاً ثابت یا بسیار کند حرکت به نظر می رسد. هر چند وقت یکبار ، ارزش تمام altcoins می تواند به سرعت در مدت زمان کوتاهی افزایش یابد.

طول این چرخه تقاضا متفاوت است و از چند روز تا چند ماه طول می کشد. بسیاری از سرمایه گذاران در نتیجه این عدم اطمینان تلاش می کنند در این دوره سود خود را افزایش دهند. سرعت و میزان افزایش قیمت در طول فصل صعود اغلب به طور قابل توجهی متفاوت است.

نتیجه

سرمایه گذاری در آلتکوین های قانونی معمولاً پتانسیل بالاتری برای سود بیشتر برای سرمایه گذاران دارد. با این حال ، در مقایسه با بیت کوین ، سرمایه گذاری های آلت کوین معمولاً خطرات بیشتری را تهدید می کنند ، زیرا سرمایه بازار Altcoins بسیار پایین تر از بیت کوین است.

بنابراین برای محدود کردن خطرات ، توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در یک آلت کوین ، برخی از تحقیقات را انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا